Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, 19 grudnia weźmie udział w koncercie finałowym akcji Caritas Tytka Charytatywna.
Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 19 grudnia o godz. 19.00 w kościele ojców karmelitów na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Poznaniu.
Idea akcji opiera się na wypełnieniu papierowej torby (zwanej w różnych regionach „tytką”, „tutką” czy „siatką”) artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej, które zostaną następnie rozprowadzone wśród ubogich. Tytki charytatywne trafiają również do placówek Caritas, w których przygotowywane są na co dzień posiłki dla ubogich. Puste papierowe torby będzie można pobrać w wybranych Caritas diecezjalnych, parafiach.
W akcję chętnie angażują się również instytucje i firmy, które wypełniają je zakupionymi przez siebie produktami a następnie dostarczają do parafialnych Caritas.
Caritas Archidiecezji Poznańskiej, pomysłodawca akcji, rozprowadziła wśród diecezji 120 tys. toreb. W zeszłym roku zebrano w ten sposób ponad 1600 ton żywności.
Finałem akcji stanie się koncert kolędowy „Wigilijna Tytka”, który odbędzie się 19 grudnia br. o 19.00 w sanktuarium św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu.
Wydarzenie nagrywane będzie przez Telewizję Polską i emitowane w Święta na antenie TVP2 25 grudnia (I część) oraz 26 grudnia (II część) o godz. 19.00. Podczas koncertu wystąpią polscy artyści, którzy zaśpiewają kolędy z udziałem chóru i orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.
Więcej informacji na portalu: www.tytkacharytatywna.pl.
Jak można włączyć się w akcję:
- Pobierz z parafii lub diecezjalnej Caritas pustą tytkę, wypełnij ją produktami, zapakowaną tytkę przekaż do parafii, Caritas diecezjalnej lub bezpośrednio do osoby potrzebującej,
- Wyślij SMS o treści „Tytka” pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT),
- Wpłać darowiznę (z tytułem „Tytka”) na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384,
- Zapakuj wirtualną tytkę na www.tytkacharytatywna.pl.
Jakie produkty są zbierane:
- produkty o długim terminie ważności (cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, olej, słodycze, bakalie, konserwy), produkty chemiczne (środki piorące i środki czystości).
Źródło: Caritas.pl/ BPKEP, episkopat.pl