Abp Fisichella: misjonarze miłosierdzia znakami Bożej bliskości

W Rzymie trwa spotkanie misjonarzy miłosierdzia, którym Papież przedłużył mandat ich posługi. Jest to dla nich okazja do modlitwy, katechezy oraz na spotkanie z Ojcem Świętym.

Zaproszenie ich do Rzymu jest odpowiedzią na inicjatywę Papieża, aby przedłużyć im mandat tej szczególnej posługi – tak o trwającym spotkaniu misjonarzy miłosierdzia mówi przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. 

Abp Rino Fisichella zaznaczył, że przybyło na nie ponad 550 misjonarzy pochodzących z pięciu kontynentów. Program ich spotkania przewiduje czas na katechezy oraz modlitwę, a także Msze i spotkanie z Ojcem Świętym. Będzie to także okazja do głębszej refleksji nad ich posługą.

„To bardzo ciekawa rzecz: jest to bowiem posługa czyniona w największej dyskrecji, ale również z bardzo ważną obecnością w życiu Kościoła: misjonarze miłosierdzia są bowiem znakiem, z którym nikt nie powinien mieć trudności, bo jest to spotkanie miłosierdzia Bożego. Misjonarze są właśnie po to, by o nim świadczyć. I to jest to, co powiedział Papież, że mają być znakami Bożej bliskości. Wobec wielu trudnych sytuacji, wielu ciężkich grzechów – i dlatego są one zarezerwowane tylko dla Papieża - wobec wszystkich ludzi misjonarze miłosierdzia są znakiem tej bliskości” – powiedział abp Fisichella.

pp/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama