Franciszek wspiera polską pomoc dla Syrii

Podczas środowej audiencji generalnej Papież Franciszek skierował pozdrowienia do obecnych w Watykanie młodych wolontariuszy Caritas Polska, którzy przyjechali do Rzymu wraz z Syryjczykami zamieszkałymi w Polsce.

Ojciec Święty szczególnie docenił ich wspólne wysiłki na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu zbrojnego, który ostatnio coraz bardziej się zaostrza. To historyczny moment dla Caritas Polska i wszystkich darczyńców programu „Rodzina Rodzinie”.

W audiencji udział wzięli ks. Marek Dec, zastępca Dyrektora Caritas Polska, Syryjczycy, którzy po traumatycznych przeżyciach w ogarniętym wojną kraju znaleźli schronienie w Polsce oraz młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Tymowej z województwa małopolskiego. Podczas spotkania Papież serdecznie powitał polskich pielgrzymów, a zwłaszcza młodych wolontariuszy z Polski i ich towarzyszy z Syrii. – Wielkopostny czas w szczególny sposób zbliża nas do tajemnicy zbawczej ofiary Chrystusa. Dokonała się ona raz jeden w historii, ale uobecnia się w każdej Eucharystii, którą sprawujemy – powiedział Franciszek zwracając się do młodych.

Program pomocy ofiarom wojny w Syrii „Rodzina Rodzinie”, prowadzony przez Caritas Polska, jest bardzo prosty, a zarazem unikatowy na skalę światową. Polska rodzina pomaga wybranej rodzinie syryjskiej wpłacając środki finansowe.

Aby włączyć się w pomoc można:

- zadeklarować jednorazową kwotę lub udzielać regularnego wsparcia przez 6 miesięcy

- wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)

- dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem SYRIA

Caritas Polska, ul. Okopowa 55 01-043 Warszawa

Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

Szczegóły na: www.rodzinarodzinie.caritas.pl

Ze względu na krytyczną sytuację w Syrii potrzebna jest pilna pomoc ze strony kolejnych polskich rodzin.

Źródło: Monika Wojtkowiak, Caritas Polska

« 1 »

reklama

reklama

reklama