Niezwykłe spotkanie z Papieżem Franciszkiem

Delegacja Caritas Polska pod przewodnictwem ks. Marcina Iżyckiego, Dyrektora Caritas Polska spotkała się z Papieżem Franciszkiem w Watykanie.

Przedstawiciele Caritas Polska wraz z młodzieżą Syryjską wzięli udział w dwóch audiencjach u Ojca Świętego. Poranna audiencja miała charakter prywatny. Delegacja wjechała na Plac Świętej Marty Busem, tzw. Mobilną Ambasadą Niepodległej, promującą największe społeczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W trakcie audiencji Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki przedstawił Papieżowi pracowników i wolontariuszy przybyłych do Watykanu, a następnie poprosił o błogosławieństwo projektu #Polacyna100, którego kulminacyjnym punktem będzie wielki finał na PGE Narodowym 26 sierpnia 2018 roku. Przedstawiciele Caritas Polska przekazali Ojcu Świętemu flagę Polski otrzymaną od Prezydenta RP.

Ks. Marcin Iżycki w rozmowie z Ojcem Świętym poinformował o przeżywanych w naszym kraju obchodach związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Papież otrzymał też ikonę Madonny z Dzieciątkiem jako dar mieszkańców Syrii. Zapadającym w pamięć momentem była chwila, kiedy jeden z Syryjczyków przybyłych do Ojca Świętego, przeżywający spotkanie zapomniał wcześniej przygotowanego tekstu w języku hiszpańskim. Zapadła cisza, Papież Franciszek chcąc rozładować atmosferę i wspomóc członka delegacji w dokończeniu sentencji zapytał go, gdzie studiował język hiszpański.

Ojciec Święty pobłogosławił także nowemu projektowi Young Caritas, który ma na celu aktywizację młodych ludzi do działań na rzecz ubogich i ich formację duchową. Ojciec Święty skierował do młodych wolontariuszy pozdrowienia. Wszyscy członkowie ekipy busa otrzymali od Papieża różance, a całe spotkanie zostało uwieńczone wspólnym zdjęciem m. im. w Papa Mobile. Reprezentacja Caritas Polska złożyła także kwiaty i oddała hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Po porannej audiencji załoga busa udała się na audiencję generalną na Plac Świętego Piotra. Witając delegację Caritas Polska papież podkreślił, że jej kampania „Mobilna Ambasada Young Caritas” min. uwrażliwia na problemy najbiedniejszych, promuje wolontariat i niesie pomoc prześladowanym w Syrii. Bus wyjedzie do Polski w celu dalszej promocji projektu #PolacyNa100.

Źródło: Marta Bednarz, Caritas Polska 

www.facebook.com/CaritasPL

www.caritas.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao