Papież Franciszek: to pamięć daje nam siłę

W homilii wygłoszonej podczas Eucharystii sprawowanej w Dzień Zaduszny na rzymskim cmentarzu Laurentino, Ojciec Święty podkreślał znaczenie dni minionych, wskazując jednocześnie na kierunek naszej ziemskiej wędrówki.

Z historii wyrastają nasze korzenie, niebo jest naszą nadzieją, a ewangeliczne Błogosławieństwa wskazują nam drogę w teraźniejszości - mówił w homilii Papież Franciszek. Ojciec Święty zauważył, że dzień zaduszny jest dniem wspominania przeszłości, tych, którzy nas poprzedzili, dali nam życie i nam towarzyszyli. Trzeba więc o nich pamiętać – mówił Ojciec Święty.

To pamięć daje ludowi siłę, bo czuje się zakorzeniony w drodze, w historii – powiedział Papież. - Dzięki pamięci wiemy, że nie jesteśmy sami, jesteśmy ludem, który ma historię, przeszłość, życie. Pamięć o tak wielu ludziach, którzy wraz z nami dzielili drogę, a teraz są tutaj. Nie jest łatwo pamiętać. Tak często jesteśmy zmęczeni wracaniem w przeszłość i myśleniem o tym, co się wydarzyło: w moim życiu, w rodzinie, w moim ludzie. Dziś jest jednak dzień pamięci, pamięci, która prowadzi nas do korzeni, do moich korzeni, do korzeni mego ludu.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao