Papież: nowe przymierze młodych ze starszymi

„Mądrość czasu” to globalny projekt nowego przymierza pomiędzy pokoleniami. Jednym z jego elementów będzie spotkanie z udziałem Ojca Świętego, który weźmie udział w dialogu młodych ze starszymi.

„Mądrość czasu” to globalny projekt nowego przymierza pomiędzy pokoleniami. Składa się z dwóch odsłon: z jednej strony książka obejmująca różne historie życiowe komentowane przez Papieża Franciszka, a z drugiej strony spotkanie z udziałem Ojca Świętego, który weźmie udział w dialogu młodych ze starszymi. Odbędzie się ono w Rzymie, w Instytucie Patrystycznym Augustinianum, 23 października przy okazji trwania synodu biskupów.

Papież Franciszek często przypomina, że aby podążać naprzód trzeba pamiętać o przeszłości. Potrzebujemy korzeni, pamięci i odwagi. Dlatego w spotkaniu z Ojcem Świętym wezmą udział młodzi i starsi przybyli z całego świata.

Natomiast książka, która ukaże się w ramach projektu „Mądrość czasu” jest owocem 250 rozmów, historii, wydarzeń, które o. Antonio Spadaro, redaktor naczelny dwutygodnika La Civiltà Cattolica zebrał z ponad 30 krajów, a o których rozmawiał potem z Papieżem Franciszkiem. Projekt jest realizowany dzięki organizacji Unbound przy zaangażowaniu grupy domów wydawniczych na czele z amerykańską Loyola Press. Książka ukaże się jednocześnie w Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech, a następnie w innych krajach.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama