Papież: religie, które nie idą drogą pokoju przeczą same sobie

Papież Franciszek wystosował przesłanie na międzyreligijne spotkanie, które odbywa się w Bolonii pod hasłem: „Mosty dla pokoju – religie i kultury w dialogu”.

Wydarzenie jest organizowane przez wspólnotę św. Idziego w duchu spotkań międzyreligijnych zwoływanych w Asyżu przez św. Jana Pawła II.

Droga, którą musimy przejść to podążanie razem, jedni obok drugich, mężczyźni obok kobiet, należący do różnych religii i pokoleń, aby ukazać światu, że wspólne budowanie pokoju z Bożą pomocą jest możliwe – napisał Papież w przesłaniu.

W słowie skierowanym do uczestników Franciszek podkreślił, że jeżeli religie nie idą drogą pokoju to przeczą samym sobie. Dlatego wezwał do tworzenia takiej pamięci, która uleczy rany z przeszłości i przyczyni się do budowania pokojowego współistnienia w przyszłości. Zdaniem Papieża rolą religii jest budowanie, w imię Boga, mostów, aby istniejące różnice nie ustawiały jednych przeciwko drugim. Wierzące serce jest bowiem wezwane do otwierania się, zawsze i wszędzie, na drogi komunii.

W przesłaniu do uczestników międzyreligijnego spotkania „Mosty dla pokoju” Franciszek przypomniał, że w Watykanie odbywa się synod poświęcony młodym. W tym kontekście wyraził pragnienie angażowania młodych w budowanie pokoju, aby sami mogli wzrastać w jego szkole. „Świat bowiem zbyt często okazuje się zbyt nieprzyjazny w stosunku do ich przyszłości i zbyt okrutny dla tych, którzy są słabi: wielu z nich nie zaznało jeszcze pokoju i wielu nie wie, czym jest godne życie” - napisał Papież.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao