Papież wzywa do otwarcia na obcych i prosi o modlitwę za swą podróż

Po modlitwie Anioł Pański Franciszek przypomniał o przypadającym dziś Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy. Poinformował, że ze względów duszpasterskich będzie on odtąd obchodzony w drugą niedzielę września. Najbliższy odbędzie się 8 września 2019.

„W moim orędziu na ten Dzień podkreśliłem, że migracje są dziś znakiem czasów. Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki.  W tym kontekście pragnę potwierdzić, że nasza wspólna odpowiedź mogłaby być osnuta na czterech czasownikach: przyjmować, chronić, promować i integrować” – powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie Franciszek przypomniał, że jutro wyrusza w swą kolejną podróż apostolską, tym razem do Chile i Peru. Poprosił w związku z tym wiernych, by towarzyszyli mu w tej podróży swą modlitwą.

Dodajmy, że swe pielgrzymowanie do Ameryki Łacińskiej Papież zawierzył też Maryi. Wczoraj wieczorem udał się bowiem do Bazyliki Matki Bożej Większej i modlił się przed ikoną Maryi Salus Populi Romani.

kb/ rv
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama