Papież: ewakuujmy uchodźców

Po odmówieniu modlitwy Regina coeli Papież zaapelował o ewakuację uchodźców z Libii oraz o pomoc dla ofiar powodzi w Południowej Afryce.

Zachęcam was byście przyłączyli się do mojej modlitwy za uchodźców przebywających w ośrodkach przetrzymywania w Libii. Ich sytuacja, już bardzo poważna, stała się jeszcze bardziej niebezpieczna z powodu trwającego konfliktu. Apeluję, aby zwłaszcza kobiety, dzieci i chorzy mogli być jak najszybciej ewakuowani poprzez korytarze humanitarne – mówił Ojciec Święty.

Módlmy się również za tych, którzy utracili życie lub doznali poważnych szkód w wyniku niedawnych powodzi w Afryce Południowej. Niech także tym naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności i konkretnego wsparcia wspólnoty międzynarodowej.

Franciszek przypomniał także o wczorajszej beatyfikacji czterech męczenników w Argentynie. Zachęcił, aby ich przykład i wstawiennictwo wpierało przede wszystkim tych, którzy pracują na rzecz społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i solidarnego. Złożył także serdeczne życzenia chrześcijanom należącym do Kościołów wschodnich.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao