Papież modli się o jedność narodu meksykańskiego

„Wyrażam uznanie dla was, ponieważ łączycie w waszej działalności sport i integrację społeczną z wieloma inicjatywami solidarności” – tymi słowami Papież Franciszek zwrócił się w przesłaniu do członków meksykańskiej drużyny piłkarskiej „Club America”.

Ojciec Święty podkreślił, że przyszłości nie buduje się przez narzekanie, ale przez odważne decyzje. Włączając w swoje pozdrowienia wszystkie zespoły i drużyny umiłowanej Republiki Meksyku, ze wszystkich miejsc kraju i wszystkich kategorii, Franciszek wskazał na potrzebę poszukiwania dobra wspólnego oraz integrację różnych dróg jako sposób na umacnianie jedności całego narodu meksykańskiego.

Papież – budować jedność w różnorodności

    “Modlę się o jedność ludu meksykańskiego. Oby ukochana Dziewica z Guadalupe okrywała was nadal swoim płaszczem, abyście nie wpadli w małostkowość interesów wąskich grup, ale raczej, aby bogata różnorodność kultur i punktów widzenia w waszym pięknym kraju integrowały się coraz bardziej – podkreślił Papież. – W ten sposób będzie górowało dobro wspólne. Angażujcie się szczególnie w integrację najbardziej zapomnianych.”

Franciszek zachęcił również do zaangażowania w ochronę stworzenia oraz do pogłębiania świadomości znaczenia troski o wspólny dom. Chodzi zarówno o środowisko, jak i osoby, bez wykluczania kogokolwiek. Należy z większym zapałem zaopiekować się wspólnym domem oraz zatroszczyć się wzajemnie o siebie – stwierdził Ojciec Święty.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao