Abp Kupny: dzięki ESM mogliśmy odkryć wielki potencjał wspólnot

Abp Józef Kupny podziękował swoim diecezjanom za pomoc w zorganizowaniu Europejskiego Spotkania Młodych

Dzięki Europejskiemu Spotkaniu Młodych mogliśmy odkryć wielki potencjał naszych wspólnot. Ciągle jesteśmy jeszcze przeniknięci entuzjazmem, jaki zapalili w nas młodzi pielgrzymi z całej Europy – napisał w liście do Dolnoślązaków abp Józef Kupny. Metropolita wrocławski podziękował wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie spotkania Taizé, które odbyło się na przełomie 2019 i 2020 roku.

Metropolita wrocławski wyraża wdzięczność tym, którzy otworzyli swoje domy i dzięki którym możliwe było przyjęcie 15 tys. pielgrzymów. – Daliście im nie tylko gościnę, ale także świadectwo żywej wiary – podkreślił abp Kupny, dodając, że ważne jest, by osoby przygotowujące Pielgrzymkę Zaufania przez Ziemię we Wrocławiu kontynuowali swoje zaangażowanie w parafiach i wspólnotach całej archidiecezji. – Dzięki spotkaniu Taizé mogliśmy odkryć jak wielki potencjał tkwi w naszych wspólnotach i jak prostymi środkami można zrobić tak wiele – zaznaczył arcybiskup.

W rozmowie z KAI hierarcha przyznał, że był pod wrażeniem atmosfery, jaka panowała w stolicy Dolnego Śląska podczas spotkania Taizé. – Wszędzie można było spotkać pielgrzymów i już sama ich obecność sprawiała, że miasto odmłodniało – mówi abp Kupny, dodając, że na podstawie tego, czego sam doświadczył w ostatnich dniach grudnia, za najważniejsze podczas ESM uważa spotkanie i wspólne modlitwy wszystkich, którzy gromadzili się w Hali Stulecia oraz we wrocławskich kościołach.

– Często funkcjonują w nas stereotypy, dotyczące pewnych narodowości czy wyznań. Kiedy jednak doświadczamy spojrzenia w oczy konkretnego człowieka, poznajemy jego imię, razem się modlimy i dzielimy swoimi doświadczeniami, widzimy, że ta osoba ma swoją historię, problemy, radości i smutki te stereotypy natychmiast upadają – zaznacza abp Kupny, dopowiadając, że sam uczestniczył w modlitwach zarówno w Hali Stulecia, jak i w katedrze wrocławskiej i za każdym razem był pełen podziwu dla młodych modlących się ludzi, którzy gotowi byli przejechać wiele kilometrów, by spędzić kilka dni we Wrocławiu.

Metropolita wrocławski zaprosił wrocławian 18 stycznia na godz. 15.00 do katedry wrocławskiej na modlitwę z braćmi z Taizé. – Będziemy dziękować Bogu za to, co dał nam przez Europejskie Spotkanie Młodych i za wszystkich, którzy pomogli je zorganizować – zapowiedział abp Kupny.

xrk / Wrocław

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama