Abp Ryś: nie można dać się zamknąć w takim lęku o samego siebie!

Bóg nie daje nam wolności tylko po to, byśmy sami byli szczęśliwi. To jest to, co powtarzamy także teraz w czasie pandemii – nie chodzi o to, by się skoncentrować na własnym – swoim szczęściu. Nie można dać się zamknąć w takim lęku o samego siebie! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas homilii transmitowanej za pośrednictwem social mediów.

Bóg nie daje nam wolności tylko po to, byśmy sami byli szczęśliwi. Nie chodzi o to, by zabezpieczyć samych siebie. Nie o to idzie w chrześcijaństwie, by zatroszczyć się o samych siebie. Chodzi o to, by być otwartym na misję, którą Pan nam daje. Po to nas wyzwala, byśmy szli do innych. Nie można dać się zamknąć w takim lęku o samego siebie! – tłumaczył w ważnej homilii arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy świętej sprawowanej z kaplicy domu biskupiego.

To jest bardzo cenne i ważne wiedzieć, że Bóg mnie kocha, że mnie kocha tak dalece, że Syna swego dał – zauważył w homilii łódzki pasterz i dodał:

To słowo otwiera nam perspektywę na to, że Bóg ukochał świat! Ten tekst jest nam dany po to, by nas chronić przed takim skrajnie indywidualistycznym myśleniu o wierze – ja i Pan Bóg! Nie tylko ja i Pan Bóg, ale ja – Pan Bóg i kosmos. Przez te relacje wzajemne między Bogiem, a konkretnym człowiekiem realizuje się miłość Boga do całego świata. Bóg chce by cały świat był zbawiony, by cały świat był dotknięty Jego łaską!

Podczas liturgii metropolita łódzki udzielił także Sakramentu Bierzmowania Oliwii, która przez ostatni czas przygotowywała się do tego sakramentu w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi. W liturgii wzięli udział jej rodzice i ksiądz proboszcz.


źródło: ks. Paweł Kłys, Biuro Prasowe Archidiecezji Łódzkiej

« 1 »

reklama

reklama