Dobro małżeństwa i rodziny ma zasadnicze znaczenie dla przyszłości świata

Rodzina to naturalne środowisko, gdzie ludzie kroczą do zbawienia, gdzie się uświęcają oraz gdzie następuje międzypokoleniowy przekaz wiary – powiedział przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP bp Wiesław Śmigiel w życzeniach na Niedzielę Świętej Rodziny.

W pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu w Kościele katolickim obchodzimy święto Świętej Rodziny. „Jest zaproszeniem do modlitwy o świętość małżeństw i rodzin” – powiedział przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP w informacji przekazanej w niedziel PAP przez biuro prasowe Episkopatu. 

„Dobro małżeństwa i rodziny ma zasadnicze znaczenie dla przyszłości świata, Kościoła i naszej ojczyzny” – podkreślił bp Śmigiel, przywołując nauczanie sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który wskazywał, że „rodzina powinna być Bogiem silna”, a od „rodziny zależy niemalże wszystko, każdy wymiar naszego życia”.

Przypominając, że w tym roku obchodzimy 150. rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego, duchowny zachęcił również wszystkich do inspiracji postacią św. Józefa. „Jest to człowiek wielkiej odwagi. To człowiek dojrzały, sprawiedliwy, pokorny, pełen miłości, opiekuńczy i bardzo skromny” – powiedział bp Śmigiel. Wskazał opiekuna Rodziny z Nazaretu jako świadka Jezusa, człowieka wiary, odpowiedzialności i odwagi.

W święto Świętej Rodziny w wielu kościołach podczas mszy świętych małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie. 

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama