Ełk: bp Mazur spotkał się z pensjonariuszami DPS

Biskup ełcki Jerzy Mazur odwiedził dziś Dom Pomocy Społecznej "Misericordia" w Ełku. Powodem spotkania był XXVIII Światowy Dzień Chorego, obchodzony we wspomnienie NMP z Lourdes.

Podczas wizyty ordynariusz ełcki odprawił Mszę św. w intencji chorych oraz udzielił Sakramentu Namaszczenia chorym i zniedołężniałym pensjonariuszom.

„Słowami Jana Pawła II chcę dodać wam nadziei: „Jesteście silni i mocni jak Jezus na krzyżu”. Dziś gromadzimy się tu na modlitwie, Eucharystii, gdzie Jezus ofiarowuje siebie na tym ołtarzu za każdego z nas. Te wszystkie cierpienia, dolegliwości, trudności, problemy, choroby ofiarujmy na tej patenie, razem z cierpieniami, z ofiarą Jezusa Chrystusa” – mówił do uczestniczących w Eucharystii bp Mazur.

Podkreślił zaznaczył, że największym znakiem miłości Boga do człowieka, i to szczególnie miłości Boga do cierpiącego człowieka, jest cierpienie i śmierć samego Jezusa na krzyżu. To właśnie ku Niemu mamy skierować swój wzrok, w Jego cierpieniu bowiem dostrzegamy najwyższy współudział w bólu chorych, cierpieniach niewinnych, słabości tych, którzy w żaden sposób nie mogą się sobą zająć, lecz całkowicie zależą od opieki innych.

Ordynariusz ełcki podkreślił również, rolę Matki Bożej w procesje starzenia się, chory. „Ona pierwsza zauważa czego nam brakuje, czego potrzebujemy, a przede wszystkim zatroskana jest o nasze zbawienie, żebyśmy wszyscy doszli do Królestwa Bożego. Idzie z tym do Syna”.

„Jesteśmy utrudzeni, schorowani, cierpiący. Przychodzimy do Jezusa jako do źródła nadziei, bo jej bardzo potrzebujemy. Bóg jest z nami, wysłuchuje naszych próśb i przebacza. Do tego potrzebna jest nam wiara. Ona napełnia nasze serca nadzieją i miłością. Bóg uzdrawia poprzez posługę biskupów i kapłanów. Jak często o tym zapominamy. Dbamy o fanty na loterię, zbieramy pieniądze przed Kościołem, a zapominamy o Bogu, który uzdrawia i chce naszego szczęścia, zdrowia. Zaufajmy i zawierzmy siebie Chrystusowi” – stwierdził duchowny.

Biskup prosił zgromadzonych, żeby poprzez cierpienie wypraszali powołania do kapłaństwa, życia osób konsekrowanych, powołania misyjne i do małżeństwa. „Jesteście silni i mocni jak Jezus na krzyżu poprzez waszą modlitwę i cierpienia. W was jest siła” – mówił.

W uroczystości prócz pracowników i podopiecznych DPS "Misericordia" w Ełku uczestniczyli także rodziny pensjonariuszy.

Dom Pomocy Społecznej "Misericordia" w Ełku skierowany jest do osób w podeszłym wieku. Świadczone są tu usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające, uwzględniające indywidualne potrzeby osób starszych. Usługi te, dostosowane są do sprawności psychofizycznej osób starszych. Mieszkańcom Domu stworzone zostały godne i komfortowe warunki życia. Profesjonalną opiekę sprawuje wykwalifikowany personel. Opiekę nad placówką sprawuje Caritas Diecezji Ełckiej.

ks. kz / Ełk

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao