Franciszek na „Anioł Pański”: bądźmy świadkami Chrystusa tam, gdzie jesteśmy

Do dawania świadectwa Chrystusowi tam, gdzie jesteśmy zachęcił papież Franciszek 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że w zawartym w Ewangelii (por. Mt 2, 1-12) opisie wizyty trzech Mędrców ze Wschodu u nowo narodzonego Jezusa zawarte są słowa, iż „inną drogą udali się z powrotem do swojego kraju”. Spotkanie z Jezusem ich przemieniło i napełniło nowym impulsem, by opowiedzieli swoim rodakom, co zobaczyli i oraz radości, której doświadczyli.

Franciszek zauważył, że jest w tym ukazany styl Boga, który nas nie paraliżuje, ale wyzwala, przywracając nas przemienionych do zwykłych miejsc naszego życia. „Po tym, jak spotkaliśmy Pana lub odnaleźliśmy Pana w te święta Bożego Narodzenia, nie możemy już chodzić tymi samymi drogami, jak wcześniej. Każde doświadczenie spotkania z Jezusem prowadzi nas do podjęcia odmiennych dróg, ponieważ od Niego pochodzi dobra siła, która uzdrawia serce i oddziela nas od zła” – wskazał Ojciec Święty. Zaznaczył, że prawdziwy Bóg w przeciwieństwie do bożków, takich jak pieniądze, władza, sukces, otwiera nam drogi nowości i wolności.

„Prośmy Najświętszą Dziewicę, abyśmy mogli stać się świadkami Chrystusa tam, gdzie jesteśmy, z nowym życiem przemienionym Jego miłością” – zachęcił papież przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański”.

st (KAI) / Watykan

« 1 »

reklama

reklama

reklama