reklama

Papież do młodych: to Jezus jest pięknem i młodością świata

Papież Franciszek skierował przesłanie do uczestników Międzynarodowego Festiwalu Młodych w Medziugorie. Odczytał je nuncjusz apostolski w Bośni i Hercegowinie abp Luigi Pezzuto.

Papież przypomniał, że festiwal młodych, to czas spotkania żywego Chrystusa, szczególnie w Eucharystii i w sakramencie pojednania, ale także w innych młodych ludziach. Pozwala ono odkryć sposób życia odmienny od promowanego przez współczesną kulturę, w której nie ma nic wiecznego i trwałego, a liczy się jedynie radość chwili.

Na ten klimat relatywizmu odpowiada hasło festiwalu: „Przyjdźcie i zobaczcie” (J 1, 39) skierowane przez Jezusa do uczniów. „Również dzisiaj Jezus spogląda na ciebie i zachęca, abyś poszedł za nim. On jest prawdziwym pięknem i młodością świata. Wszystko, czego dotknie, staje się młode i nowe, wypełnione życiem i znaczeniem” – napisał Franciszek.

Papież zaapelował do młodych ludzi, aby nie żałowali czasu na spotkanie z Bogiem i byli gotowi na fascynującą przygodę życia, jaką jest więź z Jezusem. „Idźcie do Niego, bądźcie z Nim w modlitwie, powierzcie się Temu, który jest ekspertem od ludzkiego serca” – zachęcił Franciszek.

Na koniec Ojciec Święty przypomniał, że wielkim wzorem Kościoła o młodym sercu, gotowym do naśladowania Chrystusa ze świeżością i uległością, jest Maryja. „Uderza nas siła jej «tak», które wypowiedziała do anioła. Jej zgoda oznacza pełne zaangażowanie się i podjęcie ryzyka, bez innej gwarancji niż pewność, że jest się posiadaczem obietnicy Bożej. Niech ten przykład was fascynuje i prowadzi” – napisał Papież.

źródło: Łukasz Sośniak SJ, Vatican News

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama