Papież: miłosierdzie odpowiedzią na życiowe zawieruchy

O miłosierdziu, które jest jedyną odpowiedzią chrześcijan na zawieruchy życia i dziejów mówił Papież w rozważaniu przed modlitwą „Regina Caeli”. Złożył także życzenia chrześcijanom Kościołów Wschodnich, którzy dziś obchodzą Wielkanoc.

Franciszek wezwał także do sprawiedliwego dzielenia się między narodami i instytucjami, aby wspólnie stawić czoła obecnemu kryzysowi.

Papież: Serce Jezusa otwarte dla potrzebujących przebaczenia i pocieszenia

Odpowiedzią chrześcijan w zawieruchach życia i dziejów może być jedynie miłosierdzie: miłość współczująca między nami i względem wszystkich, zwłaszcza wobec tych, którzy cierpią, którym najtrudniej, którzy są opuszczeni... nie świętoszkowatość, nie opiekuńczość, ale współczucie, które wypływa z serca – podkreślił Ojciec Święty. - A miłosierdzie Boże pochodzi z Serca Zmartwychwstałego Chrystusa. Wypływa z zawsze otwartej rany Jego serca, otwartego dla nas, zawsze potrzebujących przebaczenia i pocieszenia. Niech miłosierdzie chrześcijańskie inspiruje również sprawiedliwe dzielenie się między narodami i ich instytucjami, aby solidarnie stawić czoła obecnemu kryzysowi.

W życzeniach skierowanych do chrześcijan Kościołów Wschodnich Papież wskazał na nadzieję, która rodzi się, gdy zmartwychwstajemy razem z Jezusem, a której tak bardzo potrzebuje obecny świat. Wyraził także radość z faktu, że wspólnoty katolickie na Wschodzie obchodzą Wielkanoc razem z prawosławnymi. „Niech to braterstwo będzie pocieszeniem tam, gdzie chrześcijanie stanowią niewielką mniejszość” – podkreślił Franciszek.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama