reklama

Papież: módlmy się za ludzi mediów

Franciszek modlił się za ludzi pracujących w mediach, którzy pomagają ludziom przetrwać ten trudny czas zamknięcia. W homilii mówił o tożsamości chrześcijańskiej.

Niech ludzie mediów pomagają nam przetrwać czas zamknięcia

- Dziś pragnę, abyśmy się modlili za wszystkich tych, którzy pracują w mediach – mówił Ojciec Święty, - pracują, aby informować, aby ludzie nie czuli się tak samotni, wspierają wychowywanie dzieci, pomagają w przeżyciu tego czasu zamknięcia.

Nawiązując do Ewangelii św. Jana (8, 31-42), gdzie Jezus mówi, że kto chce być Jego uczniem musi trwać w Jego nauce, Papież podkreślił, że oznacza to prawdziwe zaangażowanie w życie naszego Mistrza z Nazaretu.

Trwajmy w nauce Jezusa

Ci, którzy trwają w nauce Jezusa mają własną, chrześcijańską tożsamość. Jaka ona jest? Jezus mówi: «Będziecie prawdziwie moimi uczniami». Tożsamość chrześcijańska to nie dokument, który mówi «jestem chrześcijaninem», to nie dowód osobisty – podkreślił Ojciec Święty. – To oznacza bycie uczniem. Jeżeli trwasz w Panu, w Jego Słowie, w Jego życiu, będziesz uczniem. Jeżeli nie będziesz trwał, będziesz jedynie sympatykiem tej doktryny, który idzie za Jezusem jak człowiek, który czyni wiele dobra, jest bardzo dobry, sprawiedliwy, ale bycie uczniem to posiadanie prawdziwej chrześcijańskiej tożsamości.

Franciszek wskazał, że prawdziwy uczeń Chrystusa pozwala się kierować Duchowi Świętemu i to czyni go zarówno człowiekiem Tradycji, jak i nowości.

Uczeń Chrystusa jest człowiekiem wolnym

- Bycie uczniem daje także wolność: uczeń jest człowiekiem wolnym, gdyż trwa w Panu. A «trwanie w Panu» co oznacza? To zgoda na to, aby kierował nami Duch Święty. Uczeń pozwala się kierować Duchowi, dlatego uczeń jest zawsze człowiekiem Tradycji i nowości, jest człowiekiem wolnym – podkreślił Ojciec Święty. – Nigdy nie jest obiektem ideologii, doktryny wewnątrz życia chrześcijańskiego, doktryny, nad którą się dyskutuje... trwa w Panu, Duch jest tym, który daje natchnienie. Kiedy śpiewamy hymny do Ducha Świętego mówimy, że jest gościem naszych dusz, który mieszka w nas. Ale to jest możliwe tylko wtedy, gdy trwamy w Panu.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao