Papież: niech politycy i naukowcy kierują się dobrem ludzi

Papież modlił się za polityków oraz naukowców, aby po okresie pandemii znaleźli rozwiązania kierując się dobrem ludzi, a nie własnymi korzyściami.

Ojciec Święty odniósł się do poniedziałkowej Ewangelii (Mt 28, 8-15), która opowiada o ukazaniu się Jezusa kobietom i wezwaniu skierowanym do uczniów, aby udali się do Galilei. To kobiety przekazują Dobrą Nowinę. Nie popadają w zwątpienie: dobrze wiedzą, widziały Pana i dotknęły go z bliska. Zobaczyły pusty grób. Ten pusty grób zrodził wiele wątpliwości. Niektórzy wybrali drogę ukrycia tego faktu. Jeśli nie służymy prawdziwemu Bogu, służymy innemu Bogu, pieniądzowi. To właśnie taką drogę wybrali kapłani oraz uczeni w prawie. Zapłacili strażom za milczenie.

- Ci biedacy nie zrozumieli, boją się, ponieważ życie wymyka im się z rąk....udali się do kapłanów, do uczonych w prawie. A ci zapłacili: zapłacili za milczenie, i tutaj drodzy bracia i siostry nie chodziło o okup; to była ewidentna korupcja, korupcja w najczystszej formie – podkreślił Papież. Jeśli nie wyznasz Jezusa Chrystusa jako Pana, pomyśl gdzie jest pieczęć twojego grobu, gdzie jest twoja korupcja. Prawdą jest, że wielu ludzi nie wierzy w Chrystusa, ponieważ Go nie zna, również dlatego, że my nie głosiliśmy Go ze spójnością. I wtedy jest to naszą winą. Ale jeśli wobec oczywistości wybiera się taką drogę, to jest droga diabelska, droga korupcji. Płaci się za milczenie.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że taka opcja jest możliwa w kontekście zakończenia pandemii. Czy będziemy działali na rzecz zmartwychwstania narodów czy dla własnych korzyści. Czy wrócimy do grobów głodu, niewoli, wojen, produkcji broni, dzieci pozbawionych nauki. Tutaj jest prawdziwy grób – zaznaczył Papież. Oby Pan dopomagał nam w życiu osobistym i społecznym wybierać to przesłanie: przesłanie, które otwiera horyzonty. Obyśmy zawsze wybierali dobro ludzi. Nie wpadali do grobu bożka pieniądza.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao