Papież: zjednoczeni z Chrystusem nigdy nie jesteśmy sami

Po zakończeniu wczorajszej modlitwy „Anioł Pański” Franciszek pozdrowił wszystkich, którzy łączyli się z nim za pośrednictwem środków przekazu. Nie mógł pozdrowić wiernych na placu św. Piotra, gdyż w tych dniach jest on zamknięty.

Papież zapewnił także o swej bliskości ze wszystkimi chorymi i tymi, którzy się nimi opiekują, jak i z wolontariuszami pomagającymi tym, którzy nie mogą wyjść z domu. Zachęcił także, aby w tej sytuacji pandemii koronawirusa pogłębić wartość komunii, jednoczącej wszystkich członków Kościoła.

„W obecnej sytuacji pandemii, w jakiej się znajdujemy, żyjąc mniej lub bardziej odizolowani, jesteśmy zachęceni do odkrycia na nowo i do pogłębienia wartości komunii jednoczącej wszystkich członków Kościoła. Zjednoczeni z Chrystusem nigdy nie jesteśmy sami, ale tworzymy jedno Ciało, którego On jest Głową – podkreślił Ojciec Święty. – Jest to jedność karmiąca się modlitwą, a także duchową komunią w Eucharystii, praktyką bardzo zalecaną, kiedy nie można przyjąć tego sakramentu. Mówię to do wszystkich, a zwłaszcza osób żyjących samotnie.“

źródło: Paweł Pasierbek SJ – Vatican News


« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama