„Komiksowa” gazetka parafialna

Tygodnik parafii MB Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze jest jedyną parafialną gazetką w Polsce, która co tydzień publikuje komiksy do niedzielnej Ewangelii.

Tygodnik parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze „Mater Dolorosa” jest jedyną parafialną gazetką w Polsce, która co tydzień publikuje komiksy odnoszące się do niedzielnej Ewangelii. Ich autorami są Kuba Jarnot i Małgorzata Kuderska, młodzież zaangażowana w życie parafii.
„Wielu parafian zaczyna czytanie gazetki od Ewangelii i komiksu” – mówi proboszcz parafii ks. Eugeniusz Burzyk. Równocześnie podkreśla, że „wymyślenie i narysowanie cotygodniowego komiksu na najwyższym poziomie nie jest sprawą łatwą, szczególnie dla ludzi młodych, uczniów trzeciej klasy liceum, bez żadnego wykształcenia w tej dziedzinie, którzy mają dużo obowiązków”.
Komiksy publikowane są nieprzerwanie co tydzień od Niedzieli Palmowej; jest ich już 40. Zdaniem proboszcza, w gazetce parafialnej nie powinno być żadnych przedruków, nawet z najbardziej wartościowych czasopism: „wszystko, co drukujemy jest lokalne, o naszej parafii lub autorstwa parafian”.
Dzisiaj przedstawiamy komiksy do Ewangelii z ubiegłej i najbliższej niedzieli – 13 listopada. 

« 1 »

reklama

reklama

reklama