Wystawa poświęcona pamięci Maćka Cieśli

Historia Maćka, projektanta komunikacji wizualnej ŚDM w Krakowie zapadła w serce wielu osób i pogłębiła nasze przeżywanie Światowych Dni Młodzieży.

Tytuł wystawy - "Nothing will be the same again" ("Nic już nie będzie takie samo") został zaczerpnięty z tytułu pracy dyplomowej Maćka. Praca dotyczyła sytuacji granicznych – wyjątkowych stanów emocjonalnych.

Sytuacje graniczne dopadają nas nagle, niespodziewanie, w sposób niemożliwy do przewidzenia. Zwykle brakuje nam słów, aby opisać emocje, które nas wtedy ogarniają. To sytuacje, kiedy normy towarzyszące nam w codziennym życiu, tracą na swoim znaczeniu. Stajemy poza regulatorami postępowania. Jeśli świadomie przeżywamy sytuacje graniczne często nasz sposób postrzegania świata ulega przewartościowaniu. To, co dotąd było oczywiste rozpada się, powodując że nasze przekonania i poglądy diametralnie się zmieniają. W tym obszarze nie ma moralnych standardów, które kierowałyby naszymi działaniami, wyborami czy decyzjami. Zostajemy pozbawieni fundamentów, oparcia i podstaw. Sytuacja graniczna powoduje, że dogłębnie czujemy własne istnienie. Nasze bycie staje się ogromnie dotkliwe, podczas gdy w życiu codziennym nasz byt często jest dla nas niedostrzegalny.

Maciej Szymon Cieśla urodził się 29 czerwca 1989 roku. Studiował na Wydziale Rzeźby oraz Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Józefa Murzyna na Wydziale Rzeźby uzyskał w 2013 roku realizując pracę pt. „Nothing will be the same again”.

W 2016 roku zaangażował się jako projektant komunikacji wizualnej w dziale promocji i designu Światowych Dni Młodzieży. Zmarł 2 lipca 2016 roku, tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Wystawa poświęcona pamięci Maćka Cieśli:

NOTHING WILL BE THE SAME AGAIN
15.02.2017 - 9.03.2017
Wernisaż 15.02.2017 godz. 19:00
Galeria Wydziału Malarstwa oraz Galeria Promocyjna ASP w Krakowie
pl. J. Matejki 13, Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama