Warszawa: talent-show dla młodych muzyków chrześcijańskich

Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, w rozmowie z KAI zapowiada nową formułę 7. edycji Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy.

Po trwającym pół godziny występie trzech kolejnych zespołów następuje ocena ze strony profesjonalnego jury. To nie konkurs piosenki religijnej, ale festiwal, promujący zespoły wchodzące na rynek muzyczny - mówi w rozmowie z KAI Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, zapowiadając nową formułę 7. edycję Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy. Celem wydarzenia jest promocja i wsparcie młodych muzyków sceny chrześcijańskiej.

Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy, którego 7. edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę w Warszawie, dedykowany jest młodym artystom chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce. Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, to ważne wsparcie zarówno dla wykonawców, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie muzycznej, jak i dla bardziej doświadczonych. Wśród nagród jest m.in. nagranie płyty i udział w znaczących festiwalach muzycznych.

- Z rynku lokalnego wydobywamy zespoły „na zewnątrz”, to dla nich duża szansa, by zaistnieć na rynku muzycznym – mówi Guzek, podkreślając, że uczestnicy koncertu nie są amatorami, ale posiadają wykształcenie muzyczne, a często także doświadczenie współtworzenia wielu formacji muzycznych.

Koncert Debiuty łączy w sobie elementy festiwalu i muzycznego talent-show.

„Po trwającym pół godziny występie trzech kolejnych zespołów następuje ocena ze strony profesjonalnego jury. To nie konkurs piosenki religijnej, ale festiwal, promujący zespoły wchodzące na rynek muzyczny” - podkreśla Guzek.

Patronka Koncertu Debiuty, Monika Brzoza, to ewangelizatorka i m.in. założycielka portalu jezus.waw.pl, która w 2010 r. zmarła na raka w wieku 37 lat po półtorarocznej walce z chorobą.

Dotychczasowymi laureatami koncertu debiuty są m.in. Magda Frączek z zespołem Love Story, Plan B i Mocni w Wierze. Podczas tegorocznego koncertu odbędzie się premiera albumu ubiegłorocznych zwycięzców – zespołu Muode Koty.

7. Edycja Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia, w warszawskiej klubokawiarni Docelowo. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie koncertdebiuty.pl

abd / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama