Trwa Sacrum in Musica 2017

Trwa XVIII Festiwal Muzyki Sacralnej na Podbeskidziu Sacrum in Musica. W ramach festiwalu zaplanowano cztery koncerty w trzech kościołach i Domu Muzyki. Oratorium, muzykę klezmerską, cerkiewną i gospel.

Festiwal swoim patronatem objęli: Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej Jego Ekscelencja ksiądz biskup Roman Pindel oraz Zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Jego Ekscelencja ksiądz biskup Adrian Korczago.

Inauguracyjny koncert festiwalu odbył się w kościele na osiedlu Karpackim, zaledwie kilkanaście dni po prapremierze w świątyni Opatrznosci Bożej zabrzmiało monumentalne Requiem Katyńskie. Zaśpiewali soliści: Małgorzata Walewska, Katarzyna Oleś-Blacha, Beata Rybotycka, Tomasz Kuk i Przemysław Firek. W finale, do Chóru Polskiego Radia w Krakowie i Orkiestry Akademiii Beethovenowskiej dołączył Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Autorką wizualizacji  była Beata Redo-Dobber.

Dziś o 18-ej organizatorzy proponują koncert muzyki klezmerskiej "Piosenki z krakowskiego Kazimierza", który odbędzie się w Bielskim Domu Muzyki, wystąpi Marta Bizoń z zespołem muzycznym.

Jutro Kościół Ewangelicko-Augsburski przy Placu Lutra będzie gościł DANILOV MONASTERY CHOIR - muzyką starocerkiewną, a we czwartek w kościele św. Andrzeja Boboli - koncert muzyki gospel.

Szczegółowy program jest dostępny pod adresem www.sacruminmusica.pl/program/sacrum-musica-program-2017.

« 1 »

reklama

reklama

reklama