Gospel dla osób bez domu

W czwartek 27 kwietnia w Dziele Pomocy św. Ojca Pio wystąpi Gospel Voice Choir. To drugi z cyklu koncertów, jakie pracownicy Dzieła wraz z wolontariuszami ŚDM z grupy Góra Dobra przygotowali dla osób bezdomnych.

Myśl, by zapewnić osobom bezdomnym stały kontakt z kulturą i sztuką, pojawiła się w Dziele Pomocy już jakiś czas temu. Dzięki współpracy z grupą Góra Dobra, który gromadzi gotowych do działania wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, udało się zrealizować plan comiesięcznych koncertów.

O frekwencję nie trzeba się martwić – marcowy występ chóru krakowskiego V LO zgromadził wielu bezdomnych miłośników muzyki.  – Wrażenia wspaniałe! Emocje wciąż ze mnie wypływają i myślę, że do wieczora nie wypłyną – opowiadał wzruszony pan Zbigniew, podopieczny Dzieła, który po raz pierwszy uczestniczył w takim wydarzeniu.

Podczas najbliższego, czwartkowego koncertu, który rozpocznie się o godzinie 18:00 emocji również nie zabraknie. Chór Gospel Voice, składający się z 60-ciu mocnych głosów z Krakowa i Wieliczki, wykona energiczne utwory z nurtu czarnej muzyki chrześcijańskiej, która u swej genezy miała kierować wzrok ku Niebu i dawać nadzieję osobom najbardziej wykluczonym.

Podobne, kulturalne wydarzenie dla osób bezdomnych miały miejsce w Dziele już kilkukrotnie. Z okazji 10-lecia organizacji w 2014 r. koncertowała Orkiestra ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. W 2015 r. dla osób bezdomnych grał Avri Levitan – światowej sławy altowiolista, a w styczniu na koncert kolęd zapraszali Krakowscy Muzykanci.

Koncert: 27 kwietnia, godz. 18.00, budynek Dzieła przy ul. Loretańskiej 11

***

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to kapucyńska organizacja powstała w 2004 r. w Krakowie. W dwóch prowadzonych przez Dzieło Centrach Pomocy potrzebujący mogą otrzymać wsparcie doraźne – umyć się, wyprać odzież, zjeść ciepły posiłek, uzyskać pomoc lekarską – jak i wsparcie specjalistyczne pracowników socjalnych, doradców zawodowych, psychoterapeutów. Dzieło prowadzi także mieszkania wspierane i chronione, które kilkudziesięciu osobom, w tym całym rodzinom, pomagają na nowo odkrywać dom, a nierzadko uczyć się go od podstaw. Obecnie Dzieło towarzyszy ponad 1500 osobom bez domu.

Justyna Nosek

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama