Festiwal Siedem Aniołów 2017

Siedem Aniołów to jedyna w swoim rodzaju wspólnota tworzona przez artystów, działaczy, dzieci, duchownych, młodzież, osoby z doświadczeniami: bezdomności, marginalizacji czy niepełnosprawności.

Wszystkich łączy pasja tworzenia, wspólnego działania i spotkania. Są różne osobowości, potencjały, również deficyty, ale każdy może dać od siebie coś wyjątkowego, osobistego – tym samym wszyscy są twórcami tej inicjatywy. Od czterech lat organizowana jest wspólna wakacyjna wędrówka, podczas której odwiedza się mieszkańców, parafie i wspólnoty w różnych zakątkach Polski. Wystawia się dla nich co roku nowy uliczny spektakl, który powstaje przez okrągły rok. Wśród aktorów są dzieci, dorośli, świeccy i duchowni, artyści oraz osoby zaangażowane we wspólnoty chrześcijańskie. Z każdym rokiem wybierany jest nowy temat, który prowadzi twórców w ich rozważaniach i tworzonym spektaklu.

W tym roku motywem bliskim sercu stał się DOM i temat ten jest obecny w każdym działaniu. Myśli i twórczość na temat DOMU zanoszone są w tym roku na Kaszuby. Zanim jednak rozpocznie się anielska wędrówka, organizowany jest pierwszy Festiwal Siedem Aniołów. Odbędzie się on 16-17 czerwca na terenie Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z działalnością kolorowej ekipy, nauczyć się czegoś nowego, jak też przeżyć przygodę, jaką jest dokonane w otwarciu i życzliwości spotkanie. W planie wydarzenia można znaleźć cały szeroki wachlarz warsztatów przygotowanych przez kreatywne młode osoby oraz te bardziej doświadczone (a nie mniej kreatywne), które chcą dzielić się swoimi talentami i wiedzą. Codziennie odbędą się koncerty (zagra m. in. Bovska, New Day, Abba Pater Music, DagaDana, Dikanda). Na scenie alternatywnej będą prezentować się różne zespoły: od rocka, muzyki alternatywnej, po hip-hop i folk.

Całość przypieczętuje spektakl pt. „DOMność”, reżyserowany przez Mary Sadowską, przygotowywany przez około stu zaangażowanych aktorów już od listopada. Został stworzony przez osoby, dla których DOM to nie zawsze temat przyjemny, ale które nie boją się o nim mówić – w prostocie i zupełnie szczerze. Ich opowieść jest poruszająca. Codziennie w ramach Festiwalu będzie odbywać się również Eucharystia w ruinach Kościoła Świętego Ducha w parku przy Pałacu Radolińskich. Będzie to miejsce całodziennej modlitwy, bowiem Festiwal SIEDEM ANIOŁÓW zapewnia również przestrzeń wyciszenia, poszukiwania relacji z Bogiem i głoszenia Słowa Bożego.

Ciekawym punktem programu będzie niezwykle różnorodna Strefa Inspiracji z otwartymi warsztatami dla dużych i małych. Jedną z propozycji jest samodzielne wydrukowanie koszulki z logo Festiwalu, z którą każdy będzie mógł później dumnie podążać przez świat! Inną inicjatywą będą zajęcia z kuglarstwa prowadzone przez lokalnych animatorów z Jarocina. Odbędą  się wyjątkowe spotkania, na które zaproszono m.in. Piotra Żyłkę i Tomasza Budzyńskiego. Jeżeli ktoś zapragnie chwili relaksu, do jego dyspozycji będą wygodne miejsca w Strefie Chillu. Będą również dwie wystawy oraz projekcje filmów.

Zaproszenie jest otwarte, a udział bezpłatny – wystarczy wziąć udział w tym niezwykłym festiwalu i zaczerpnąć inspiracji, jakie stwarza anielska wspólnota. Warto wcześniej zapoznać się z pełną ofertą festiwalową – program jest bogaty, a liczba miejsc na warsztatach ograniczona (zapisy online już ruszyły!).

Link do wydarzenia: Siedem Aniołów

źródło: Brat Cordian Szwarc OFM, www.siedemaniolow.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama