Song Of Songs 2017 w Toruniu powraca!

Jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie powraca po 7-letniej przerwie. W dniach 14-15 lipca 2017 w Toruniu zagra kilkanaście zespołów sceny chrześcijańskiej.

W tym roku na Festiwalu zagrają m.in. Maleo Reggae Rockers, Mietek Szcześniak, Luxtorpeda, 2tm,23, TGD, Anastasis i inni. Gościem specjalnym będzie światowej sławy s. Christina Scuccia.

SONG OF SONGS FESTIVAL to międzynarodowy festiwal muzyki chrześcijańskiej, którego pierwsza edycja odbyła się w 1998 r. Po siedmiu latach przerwy w organizowaniu tego przedsięwzięcia to muzyczne, międzynarodowe święto muzyki chrześcijańskiej wraca do Torunia i na antenę TVP.

Song Of Songs jest jedną największych w Europie Środkowo-Wschodniej prezentacji czołówki polskich artystów wykonujących współczesną, profesjonalną muzykę chrześcijańską oraz znakomitych solistów i zespołów z zagranicy. W latach 90-tych i początku XXI wieku był to najważniejszy festiwal sceny chrześcijańskiej w Polsce. Publiczność zgromadzona w Toruniu bawiła się z gwiazdami, jak i debiutantami. Atutem festiwalu była mała scena, która promowała początkujących artystów i niesamowita atmosfera, która przyciągała tysiące osób. 

Idea i cel organizowania tej cyklicznej imprezy wynika z przekonania, że w niespokojnej Europie można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. Najlepszą formą takiego kontaktu jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii. Jest ona jednocześnie drogą do pokonywania uprzedzeń, wrogości i obojętności wobec innych ludzi, czy innych wyznań religijnych. Od początku na festiwalu prezentowali się chrześcijańscy muzycy różnych wyznań i tak pozostaje do dzisiaj.

Tym razem Festiwal odbędzie się na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki (Al. Solidarności 3, Toruń).

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Msza święta dla uczestników festiwalu: sobota, godz. 12:00, w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu. 


Program Festiwalu Song of Songs 2017:

14 lipca – PIĄTEK

Rozpoczęcie festiwalu o godz. 18:00

Tego dnia wystąpią następujący artyści:

EXODUS 15

JAFIA

FISHECLECTIC

ANASTASIS

MALEO REGGAE ROCKERS

LUXTORPEDA

Około godz. 20:00 przewidziano krótkie, oficjalne otwarcie festiwalu

Planowane zakończenie koncertów: około 24:00.

15 lipca – SOBOTA

Rozpoczęcie koncertów festiwalowych o godz. 18:00

Tego dnia wystąpią następujący artyści:

MICHAŁ RASSEK

SIEWCY LEDNICY

2 TM 2,3

S. CRISTINA SCUCCIA (WŁOCHY)

TGD + GOŚCIE (NATALIA NIEMEN, MIETEK SZCZEŚNIAK, MATE.O)

Planowane zakończenie koncertów: około 24:00.

Źródło: chrześcijanskiegranie.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao