Dom Rodzinny Jana Pawła II z wystawą plenerową na Rynku Głównym w Krakowie

Od 18 lipca na krakowskim Rynku przy kościele św. Wojciecha można będzie oglądać wystawę plenerową, której organizatorem jest Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Otwarcie wystawy zbiega się w czasie z rocznicą rozpoczęcia w Muzeum ŚDM Kraków 2016, kiedy w ciągu dwóch tygodni rodzinny dom Jana Pawła II odwiedziło ponad 50 tysięcy osób z więcej niż 100 krajów.

Wystawa wpisująca się w program obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, przez pryzmat fotografii prezentujących ekspozycję Muzeum, przypomina postać Papieża Polaka, jego dziedzictwo oraz miejsca związane z Nim nierozerwalnie. Są to przede wszystkim Wadowice, gdzie jak mówił wszystko się zaczęło, a także Kraków, gdzie mieszkał i pracował 40 lat i o którym pisał: Kraków (...) uważałem i nadal uważam za moje miasto. Dawna stolica Polski, (...), jest - obok Wadowic - miastem mojej młodości. Tutaj, w Krakowie, spędziłem większość lat mojego życia.

Wystawa jest też zachętą do odkrywania śladów św. Jana Pawła II w Małopolsce.

Prezentacja wystawy na Rynku Głównym potrwa do dnia 31 lipca, następnie będzie można oglądać ją w innych miejscach Krakowa, m.in. na Placu Szczepańskim czy na Plantach.

Źródło: Archidiecezja Krakowska, diecezja.pl

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama