Startuje Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI

W najbliższy piątek rozpocznie się w Starym Sączu Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI.

Na festiwal nadesłano 33 filmy z Ukrainy, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, USA, Meksyku i 4 produkcje z Polski.

Pokazy festiwalowe poprzedzi prezentacja największej religijnej produkcji filmowej dla dzieci w Europie – Animacji o FATIMIE realizowanej przez PLATIGE. Prezentacji dokona reżyser filmu Bartek Kik.

W czasie gali otwarcia festiwalu odbędzie się również panel dyskusyjny prowadzony przez ks. Marka Lisa reprezentującego SIGNIS EUROPE i SIGNIS POLAND, zasiadającego w jury festiwalu w Cannes. Jurorzy festiwalu MUNDI będą dyskutować nad tym czy w Polsce potrzebne są religijne filmy dla dzieci.

W trakcie pokazów festiwalowych zarówno animacje jak i filmy fabularne będzie oceniało sześcioosobowe jury w składzie:

Ks. Tomasz Trafny – Papieska Rada ds. Kultury (Watykan,

Dominika Figurska – aktorka i mama pięciorga dzieci,

Andrzej Jasiewicz – Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Przewodniczący Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży,

Eugeniusz Gordziejuk – Studio Miniatur Filmowych w Warszawie,

prof. Janusz Kawecki – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji,

Bartek Kik – Platige Image, reżyser filmu Fatima.

Obok profesjonalnego jury filmy oceniać będzie jury dziecięce, złożone z dziewcząt i chłopców w wieku od 7 do 15 lat, które również przyzna swoją nagrodę. Specjalną wyróżnienie oraz promocję na łamach swoich czasopism przyznają również redakcje katolickich czasopism dla dzieci.

Festiwalowi będą towarzyszyły warsztaty animacji filmowej prowadzone w Parku Technologicznym MMC Brainville w Nowym Sącza przez pracowników Brainville oraz Jana Barcickiego ze Szkoły Animacji Dremagine z Warszawy oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez artystę malarza Wacława Jagielskiego.

Na zakończenie festiwalu planowane są plenerowe projekcje filmów przy Ołtarzu Papieskim w Starym Saczu w niedzielę 13.08 o godz. 19.00 będzie film FATIMA, a w poniedziałek 14.08 o tej samej porze św. Kinga z serii AUREOLA i Reksio – prezentowany przez Muzeum Dobranocek z Rzeszowa.

Organizatorem Festiwalu jest PROMYCZEK – Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej, a partnerami są: Urząd Miast i Gminy w Starym Sączu, MMC Breinwille, Studio Miniatur Filmowych z Warszawy, Szkoła Animacji DREMAGINE z Warszawy, Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania OPOKA i Klasztor Sióstr Klarysek ze Starego Sącza.

Więcej informacji na www.festiwalmundi.eu oraz u dyrektora festiwalu ks. Andrzej Mulka a.mulka@promyczek.pl tel. +48 696 458 279

ks. am / Stary Sącz

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao