Kraków: Na Festiwalu Muzyki Niezwykłej w sierpniu wystąpią europejskie sławy

W połowie sierpnia w Krakowie odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Muzyki Niezwykłej.

Będzie to cykl pięciu koncertów w znakomitej obsadzie europejskich sław, w tym po raz pierwszy w Polsce znakomity zespół Alamire, belgijska grupa Graindealavoix, estoński Linnamuusikud oraz Divna Ljubojević z Serbii - która poprowadzi także zajęcia podczas Warsztatów Muzyki Niezwykłej - z zespołem Melódi, a także Floripari i Perfugium z Krakowa.

W ten sposób zaproponowany cykl koncertów ma wypełnić lukę w propozycji kulturalnej Krakowa, w której brakuje festiwalu muzyki sakralnej, który ściśle łączyłby dawne kompozycje z ich naturalnym, modlitewnym i liturgicznym kontekstem. Odbędą się one w najpiękniejszych kościołach Starego Miasta: Bazylice Mariackiej przy Rynku Głównym, Bazylice św. Franciszka przy ul. Franciszkańskiej i Bazylice Świętej Trójcy oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej.

Festiwal Muzyki Niezwykłej organizuje Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Od ponad dziesięciu lat organizuje ona projekty religijne i kulturalne, znane nie tylko szerokiemu gronu bywalców krakowskiej bazyliki oo. Dominikanów, ale także wielu innym mieszkańcom Krakowa i - dzięki licznym działaniom w internecie - innych części Polski, a nawet świata. Największym z dotychczasowych projektów są Warsztaty Muzyki Niezwykłej, które w tym roku odbędą się po raz czwarty. Dotychczasowe edycje gromadziły po kilkaset osób, chcących poszerzać swoje umiejętności w śpiewie liturgicznym.

Głównym wyznacznikiem programu tegorocznej, pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Niezwykłej jest chęć łączenia bardzo odległych nieraz stylistycznie i historycznie nurtów muzyki sakralnej. Tym wspólnym mianownikiem będzie tym razem kult Najświętszej Maryi Panny zilustrowany przez różne stylistycznie, lecz jednakowo doskonałe pod względem muzycznym koncerty. Festiwal będzie dostępny i darmowy nie tylko dla uczestników Warsztatów, ale także dla wszystkich chętnych.

Szczegółowe informacje o Festiwalu Muzyki Niezwykłej można znaleźć na stronie festiwal.mn.

Program koncertów


14 sierpnia 2017 - Kraków, Bazylika Mariacka - Alamire
15 sierpnia 2017 - Kraków, Bazylika św. Franciszka z Asyżu - Floripari & Perfugium
17 sierpnia 2017 - Kraków, Bazylika Świętej Trójcy - Graindealavoix
18 sierpnia 2017 - Kraków, Bazylika Świętej Trójcy - Linnamuusikud
19 sierpnia 2017 - Kraków, Bazylika Świętej Trójcy - Divna & Melódi

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20:30.

Zgodnie z jego ideą, Festiwal będzie dostępny i darmowy nie tylko dla uczestników Warsztatów Muzyki Niezwykłej, ale także dla wszystkich chętnych – nie obowiązują żadne bilety, wejściówki ani rezerwacje.

mw, łs

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama