Kraków: Wieczór adwentowy „Veni, Domine” u dominikanów

Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w Krakowie organizuje w czwartek, 21 grudnia 2017, wieczór adwentowy pod hasłem „Veni, Domine” (Przyjdź, Panie).

Wieczór adwentowy odbędzie się w Kapitularzu klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie. Początek o godzinie 20:15.

W trakcie wydarzenia będzie można usłyszeć utwory na chór mieszany, m.in. kilka motetów adwentowych Josefa Rheinbergera oraz „Veni Emmanuel” Zoltána Kodály, a także utwory instrumentalne: Sonaty Misteryjne (Zwiastowanie i Nawiedzenie) Heinricha Ignaza Franza von Bibera. Muzyce towarzyszyć będzie komentarz pozwalający jeszcze lepiej zrozumieć trwający czas Adwentu.

Chór poprowadzi jego stały dyrygent Ewa Kieres. Na instrumentach zagrają Katarzyna Olszewska (skrzypce barokowe) oraz Anna Huszczo (klawesyn).

Wieczór adwentowy wpisuje się w przedświąteczne przygotowania w Dominikańskim Ośrodku Liturgicznym. Prowadzony przez niego serwis internetowy Liturgia.pl publikuje przez cały Adwent nagrania kazań roratnich z krakowskiej bazyliki oo. Dominikanów, które cieszą się dużą popularnością. Fundacja wydała także w ostatnim czasie Kolędnik, który na 130 stronach zbiera teksty z nutami 50 najbardziej znanych w środowiskach dominikańskich kolęd i pieśni bożonarodzeniowych – w ciągu tygodnia od premiery rozszedł się niemal cały przewidziany na ten rok nakład.

Już teraz planowane są także wydarzenia styczniowe: Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego wystąpi na kolędowaniu krakowskich chórów w ICE w czwartek, 4 stycznia, a w niedzielę, 7 stycznia odbędzie się kolędowanie współpracowników, przyjaciół i uczestników projektów Fundacji, na które zaproszeni są wszyscy sympatycy jej działań.

mw/Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama