Dobry film w Dobrym Miejscu

Ks. dr Marek Kotyński, filmoznawca, teolog duchowości Collegium Joanneum i Karol Regulski, menadżer Katolickiego Centrum Kultury "Dobre Miejsce" wyjaśniają czym jest duchowość filmu i jaką rolę powinny odgrywać filmy.

- Historia Centrum Kultury zaczęła się już ponad dziesięć lat temu. Powstała inicjatywa, która ma służyć rodzinom, ma służyć popularyzowaniu wydarzeń kultury chrześcijańskiej, ma też wspierać muzykę chrześcijańską - mówił Karol Regulski.

- Dobre Miejsce współpracuje również z Papieskim Wydziałem Teologicznym. Zajmuję się teologią, duchowością, a w szczególności duchowością filmu. Bardzo polecam ciekawe filmy, które oglądamy wspólnie i później trwa dyskusja. To już trwa od siedmiu lat - podkreślał ks. dr Marek Kotyński.

- Forum Filmów Niezwyczajnych zawsze staramy się organizować wieczorem, tak by panował lepszy klimat do dyskusji. Często te dyskusje potrafią potrwać nawet ponad godzinę - dodawał Karol Regulski.

Jego zdaniem, "te dyskusje są tym, co wyróżnia to miejsce na tle innych kin".

Pytani, czym jest duchowość filmu, mówili:

- Każdy z nas po obejrzeniu wspólnie filmu ma jakieś obserwacje, przeżycia, które wyrażane są w dyskusji. Bardzo jest ubogacające, dochodzimy do bardzo fajnych konkluzji. Tak odbywa się co miesiąc - opowiadał ks. dr Marek Kotyński.

- Już 21 stycznia będzie po raz kolejny występował kabaret Pod Egidą. Pan Pietrzak pojawia się bardzo często i bardzo lubi nasze miejsce. Serdecznie zapraszamy - dodawał Karol Regulski.

WIĘCEJ: www.dobremiejsce.org

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama