Dochód z albumu muzycznego pomoże więźniom włączyć się w krucjatę modlitewną

Na rynku pojawiła się płyta zespołu Jaspis „naRodziny?”. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie m.in. na zakup różańców dla więźniów, którzy chcą włączyć się w modlitewną „Krucjatę różańcową w obronie przed terroryzmem”.

Więźniowie otrzymają różańce z relikwiami II stopnia misjonarzy-męczenników z Pariacoto.

Inicjatywę pobłogosławił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Ordynariusz archidiecezji krakowskiej w przesłanym liście życzył, aby „to przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem szerokiego grona odbiorców i przyczyniło się do realizacji założonych celów”.

„Z osobami osadzonymi w zakładach karnych będziemy modlić się o rozsądek i opanowanie dla osób dopuszczających się aktów terrorystycznych” – tłumaczy franciszkanin br. Jan Hruszowiec, promotor kultu męczenników.

Na płycie znalazło się jedenaście plików audio, w tym utwory w nowych aranżacjach. Płytę można nabyć w sklepie internetowym. Więcej o akcji: www.jaspis.com.pl

Kult błogosławionych misjonarzy-męczenników z Pariacoto Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka rozwija się bardzo dynamicznie. Od dnia beatyfikacji (5 grudnia 2015 r.) do dziś po całym świecie rozeszło się ponad 270 tys. obrazków i ponad 47 tys. różańców z relikwiami drugiego stopnia. Franciszkanie w relikwiach pierwszego stopnia znaleźli się w 234 świątyniach w kraju i zagranicą.

5 maja 2016 r., podczas Kapituły prowincjalnej zwyczajnej, ordynariusz krakowskich franciszkanów - o. Marian Gołąb przed cudownym obrazem Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla zainicjował krucjatę modlitewną o pokój na świecie i zachowanie od terroryzmu.

„Skoro bł. Zbigniew i bł. Michał nie dali się zastraszyć terrorystom i stali się posłańcami pokoju aż do męczeństwa, to znaczy, że będą także – w tajemnicy świętych obcowania – wstawiać się za ludźmi i bronić ich przed skutkami narastającej fali terroryzmu” – tłumaczył wyższy przełożony.

30 lipca 2016 r. podczas Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek pielgrzymował do relikwii bł. Zbigniewa i bł. Michała, wystawionych na co dzień w Kaplicy Męki Pańskiej przy Franciszkańskiej 2 w Krakowie (Bazylika św. Franciszka). Ojciec Święty oddał cześć Męczennikom i modlił się o pokój na świecie i ochronę przed terroryzmem.

Przystąpienie do Krucjaty dokonuje się przez złożenie dobrowolnej osobistej deklaracji, którą należy wysłać tradycyjnie bądź elektronicznie na adres: Krucjata Różańcowa w obronie przed terroryzmem; ul. Hetmana Żółkiewskiego 14; 31-539 Kraków lub krucjata@franciszkanie.pl

Więcej o krucjacie w Internecie: www.franciszkanie.pl

jms / Kraków

www.facebook.com/jaspisofficial

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao