Gliwice: Wtorkowy wieczór z muzyką organową

Dziś, we wtorek 29 maja, dla publiczności Międzynarodowego Festiwalu "Dni Muzyki Organowej" w Gliwicach wystąpi Ernst Wally - kompozytor, głównym organista katedry św. Stefana w Wiedniu.

Na dzisiejszy wieczór przepełniony dźwiękami muzyki organowej Organizatorzy Festiwalu zapraszają do kościoła św. Bartłomieja w Gliwicach.

O godz. 19.30 z recitalem wystąpi ERNST WALLY (Wiedeń).

W programie: J.G. Albrechtsberger, J. Labor, R. Dittrich, R. Fuchs, F. Liszt.

Karty wstępu: Normalne 15 zł, Ulgowe 10 zł

***

Ernst Wally jest głównym organistą katedry Św. Stefana w Wiedniu i kompozytorem. Studiował grę na organach (pod kierunkiem Franza Faltera i Michaela Radulescu), kompozycję (pod kierunkiem Dietmara Schermanna, Michaela Jarrella oraz Frédérica Durieuxa) oraz muzykę kościelną na prestiżowych uczelniach w Wiedniu i Paryżu. W czerwcu 2007 roku objął stanowisko asystenta muzycznego w Katedrze Świętego Szczepana w Wiedniu, a trzy lata później został tam również organistą.

Ernst Wally koncertował w całej Europie, w Rosji,w Kanadzie i w Wenezueli. Koncertował z “Symphonieorchester” oraz orkiestrą “Vienna Symphony”. Jego twórczość obejmuje muzykę kościelną, kameralną i symfoniczną. Nagrywał na różne zestawy instrumentów. Wśród nich znaleźć można prace związane z jubileuszem 20-lecia międzynarodowego cyklu koncertów “Wiener Orgelkonzerte”, Wiedeńskim Koncertem Muzyki Katedralnej organizowanym w ramach wizyty papieża Benedykta XVI, festiwalem “Carinthischer Sommer”, “Romano Guardini Stiftung/Berlin” oraz EIKON Media GmbH/Berlin. Jego kompozycje wykonywane były w Austrii, Niemczech, Francji, na Słowacji, w Czechach, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz w Chile. 

Od 2005 do 2010 roku wykładał teorię muzyki, technikę kontrapunktową, kompozycję oraz muzykę organową w Wiedeńskim Konserwatorium im. Franza Schuberta. W roku 2009 był gościnnym wykładowcą dla szkół muzycznych w Styrii, natomiast w 2010 wykładał, również gościnnie, na Uniwersytecie Janácka w Brnie.

Źródło: konsulataustrii.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama