Katowice: Muzyka na Wielki Piątek w kościele św. Ap. Piotra i Pawła

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia" zaprasza na muzyczne misterium "Miserere mei Deus".

Misterium zabrzmi 30 marca, w Wielki Piątek, o 23.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Mikołowskiej 32 w Katowicach.

Już po raz siódmy Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak wystąpi z wyjątkowym pasyjnym programem w noc Wielkiego Piątku. Koncert-misterium „Miserere mei Deus – Muzyka na Wielki Piątek” jest dla wielu tradycyjnym elementem wielkopiątkowego czuwania.

W przestrzeni jednej z największych katowickich świątyń zabrzmi ponownie słynne Miserere Gregorio Allegriego, a także Requiem brytyjskiego kompozytora Jamesa Whitbourne’a z udziałem znakomitych solistów – saksofonisty Pawła Gusnara oraz organisty Tomasza Orlowa. W muzykę wplecione będą recytacje Adama Myrczka, aktora Teatru Polskiego w Bielsku Białej.

Katowiccy śpiewacy – podobnie jak w latach ubiegłych w średniowiecznych habitach – rozpoczną koncert procesją, wprowadzając wszystkich w odpowiedni nastrój tego wyjątkowego wydarzenia. Początek koncertu o godz. 23.00, wstęp wolny.

Transmisję z koncertu w wykonaniu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak przeprowadzi Radio eM 107,6 FM.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao