Łódź: klerycy na XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki

Trwa XVIII Festiwal Nauki i Sztuki, podczas którego studenci i doktoranci łódzkich uczelni oraz pracownicy innych instytucji naukowych prezentują niezwykle widowiskowe interaktywne pokazy i eksperymenty.

Wśród wystawców prezentujących się na Festiwalu, na rynku łódzkiej manufaktury już po raz kolejny swoje stoisko wystawiło Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, które w tym roku do współpracy zaprosiło żeńskie zgromadzenia zakonne.

– Nasze seminarium prezentuje się tutaj podobnie jak inne uczelnie wyższe naszego miasta – powiedział KAI ks. Bartłomiej Franczak – prefekt WSD. – Jest to rodzaj integracji ze środowiskiem akademickim ale także świadectwo wiary i miłości do Jezusa Chrystusa – dodaje.

Na odwiedzających tegoroczny festiwal nauki i sztuki przy kleryckim stoisku czeka wierna replika biblijnego papirusu z końca III wieku, Kodeks Watykański „B”, Liturgia Godzin z XVI wieku, Brewiarz Węgierski z końca XVIII, Pismo Święte z wieku XIII w., starodruk z oraz Biblia Hebrajska z XVI wieku.

– W tym roku tematyka stoiska dotyczy Słowa Bożego – informuje Mateusz Winciorek alumn III roku. – Każdy odwiedzający nas może spotkać się z kulturą i tradycją starożytnego Izraela oraz zetknąć się z rzeczywistością, w której żył Jezus. Jest także możliwość rozmowy z księdzem, z klerykami oraz siostrami zakonnymi – dodaje.

Stoisko seminaryjne cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą zajęte wszystkie miejsca przy stołach, przy których można napić się kawy lub herbaty i porozmawiać z duchownym. – Takie stoisko „kościelne” to super inicjatywa – ocenia Aneta Adamus z Uniwersytetu Łódzkiego. – Można tutaj usiąść, zatrzymać się i porozmawiać nie tylko o sprawach naukowych ale o duchowych – zauważa studentka. – To, że seminarium jest tutaj na Festiwalu, to bardzo dobry pomysł, bo można poznać tutaj i spotkać księży z trochę innej strony. Nie tylko tak sztywno i oficjalnie ale bardziej „na luzie” – inaczej – uważa Magdalena Balcerek z UŁ odwiedzająca stoisko kleryckie.

Piknik zakończy się dziś o godz. 18:00.

xpk / Łódź

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao