Mikołajkowy prezent od IGS!

6 grudnia 2018 to data premiery autorskiej, świątecznej piosenki i teledysku zespołu Iława Gospel Singers pt. „Do Betlejem”.

Utwór dostępny jest na kanale You Tube, a wkrótce znajdzie się także na listach muzycznych najpopularniejszych serwisów streamingowych. 

„Do Betlejem” to muzyczna podróż w poszukiwaniu bliskości, ciepła, miłości, przebaczenia, radości z bycia razem… czyli tak naprawdę odnajdywania Boga w codzienności. Choć treść i obraz wprost odnoszą się do towarzyszącego nam co roku, niezwykłego klimatu świąt Bożego Narodzenia, to szersze przesłanie piosenki zachęca do szukania Betlejem w każdym czasie i okolicznościach. Tylko tam czeka na nas prawdziwa Miłość, pokój i szczęście.

DO BETLEJEM

Słowa: Iwona Maliczak-Witkowska

Muzyka/Aranżacja: Michał Wróblewski

Wykonawcy: Iława Gospel Singers (IGS)

Dyrygent: Michał Wróblewski

Soliści: Dagmara Kowalewska, Ewa Siuda-Szymanowska, Bernadeta Bielak, Magdalena Wróblewska, Michał Ireneusz Wróblewski

Przygotowanie emisyjne chóru: Joanna Nehring-Roszkowska

Zespół instrumentalny: Michał Wróblewski - piano, Wojtek Olszewski - gitary, Radek Safianowski - bas, Krzysiek Olszewski - perkusja, Stefan Janowski - saksofon 

***

Iława Gospel Singers (IGS)  to kilkunastoosobowy chór, który powstał w styczniu 2015 r. Tworzą go amatorzy i profesjonaliści, których połączyła muzyczna pasja oraz chęć głoszenia Ewangelii czyli Dobrej Nowiny o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.  

IGS zadebiutował 31 maja 2015 r. podczas Chrześcijańskiego Dnia Animacji Rodzin w Iławie. W ciągu kolejnych miesięcy występował jeszcze wielokrotnie podczas różnych uroczystości i wydarzeń w regionie, koncertował w różnych miastach Polski północno-wschodniej, a także niósł nadzieję i radość, śpiewając dla pacjentów szpitala czy małych, wiejskich społeczności. W 2016 r. IGS koncertował na Muzycznej Scenie Radia Olsztyn, a rok później wydał swój debiutancki 2-płytowy album (2xEP) z muzyką gospel pt. "Wszystko Tobie". Projekt ten otrzymał wsparcie w ramach Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Iława Gospel Singers ma także w swoim dorobku wspólne koncerty z wybitnymi artystami gospel: w 2018 wystąpił wspólnie z „polską królową gospel” Ewą Urygą, później również z Brianem Fentressem (USA). W 2018 r. IGS reprezentował nasz kraj i region podczas 16. Internationale Bottroper Gospelnacht w Niemczech, koncertował w Essen i Bottrop.

Dyrygentem, aranżerem i akompaniatorem zespołu jest Michał Wróblewski. Naukę i doskonalenie techniki wokalnej wspiera także pedagog muzyczny Joanna Nehring-Roszkowska.

Repertuar zespołu to zarówno standardy muzyki gospel, jak i współczesne utwory polskich i zagranicznych kompozytorów tego nurtu, w tym kompozycje własne. Część anglojęzycznych pieśni jest także wykonywana w oparciu o autorskie tłumaczenia IGS.

Profil Facebook - www.facebook.com/ilawagospelsingers/

***

Źródło: Aleksandra Jaworska

« 1 »

reklama

reklama

reklama