Największe hity gospel w wykonaniu poznańskiego chóru Gospel Joy i The Metro Big Band

Już w październiku tego roku, poznański chór Gospel Joy oraz The Metro Big Band z Nashville (USA), wyruszą ze wspólnym projektem „The Greates Gospel Hits”.

Podczas koncertów zaprezentowane zostaną największe hity gospel w nowych, bigbandowych aranżacjach, tworzonych specjalnie na tę trasę.

Gospel Joy jest obecnie jednym z najpopularniejszych chórów gospel w Polsce. Od ponad 20 lat prowadzony przez Agnieszkę Górską Tomaszewską. Występował w Kanadzie, dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych, a także na prestiżowym Festiwalu Gospel w Amsterdamie. Laureat I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Chórów Gospel w Osieku i półfinalista w programie TVN „Mam Talent”.  Od 16 lat chór organizuje Warsztaty Gospel w całym kraju.

Gospel Joy współpracował m. in. z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O,  Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo i Sylwia Grzeszczak.

Na swoim koncie ma 4 płyty. Ostatni album „Napełniaj” zdobył tytuł Płyty Roku w plebiscycie portalu Chrześcijańskie Granie.

The Metro Big Band z Nashville to 19 profesjonalnych muzyków jazzowych, mających na swoim koncie misyjne występy na całym świecie, prowadzony przez wybitnego dyrygenta, aranżera i producenta - Campa Kirklanda. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat Camp Kirkland stał się jednym z najlepszych muzyków kościelnych w Stanach Zjednoczonych. 


Trasa koncertowa obejmie miasta: Oleśnicę 13.10, Środę Wlkp.14.10, Stalową Wolę 18.10, Warszawę 19.10, Poznań 20.10, Jarocin 21.10.

Z zarejestrowanych materiałów podczas koncertu w Poznaniu, powstanie nowy album dvd  „The Greates Gospel Hits”.

źródło: Marlena Piotrowska, Gospel Joy

« 1 »

reklama

reklama

reklama