Rozpoczynają się XLIV Tynieckie Recitale Organowe

Najwybitniejsi artyści z Polski i Europy wystąpią w opactwie benedyktynów podczas Tynieckich Recitali Organowych, które 8 lipca rozpoczną się w Krakowie.

Koncerty odbywają się od 1971 roku i na stałe wpisały się wakacyjny program kulturalny miasta.

Tynieckie Recitale Organowe to cykl koncertów organowych, które odbywają się w wakacyjne niedziele w opactwie benedyktynów w Tyńcu. - Podczas wydarzenia prezentowana jest muzyka organowa z różnych epok – od renesansu, po współczesność. W trakcie koncertów najwybitniejszym wirtuozom organów z Polski i Europy towarzyszą również inni artyści, wokaliści oraz chóry – informują organizatorzy.  

Tegoroczne Tynieckie Recitale Organowe odbędą się pod kierownictwem artystycznym Piotra Czarakcziewa. 

Formuła każdego z nich obejmuje solowy występ wirtuoza-organisty oraz zespołu kameralnego. 

Na organach zagrają: Daniel Prajzner, Mateusz Rzewuski, Marek Wolak oraz Kajetan Galas. Towarzyszyć im będą: Wacław Turek – akordeon, Angelika Podwojska – sopran, Anna Maria Niemiec – wiolonczela oraz Kraków Gospel Choir. W trakcie wydarzenia będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory m.in. J. S. Bacha, W. A. Mozarta, G.F. Händla i J. Brahmsa.

Bilety na koncerty można kupić online (ckpodgorza.pl/rezerwacja.html), osobiście w Centrum Kultury Podgórza przy ul. Sokolskiej 13 lub bezpośrednio przed koncertem (przy wejściu do kościoła). Koncerty odbędą się 8 i 22 lipca oraz 5 i 19 sierpnia o godz. 16.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury Podgórza i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu.

led / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama