Stanisław Soyka z zespołem charytatywnie dla Świetlikowa

W piątek 26 stycznia 2018 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Pszczynie artyści zagrają na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Całkowity dochód z koncertu przekazany zostanie na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, by pomóc jej bezpłatnie opiekować się dziećmi dotkniętymi nieuleczalną chorobą oraz zebrać środki pieniężne na rzecz finalizacji budowy Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum Stacjonarnego.

Jak nam powiedziała Natalia Kosiarczyk - "Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo działa od 2009 roku na terenie województwa śląskiego i obejmuje opieką dzieci nieuleczalnie chorych w ich domach w myśl idei, iż w środowisku domowym dzieci boją się mniej. Rodziny dzieci nieuleczalnie chorych poświęcając się nieustannej, całodobowej opiece się nad ciężko chorym dzieckiem, zostawały dotknięte izolacją, niezrozumieniem, niemożnością realizowania swoich ambicji zawodowych i życiowych. Z inicjatywy pracowników Fundacji, którzy na przestrzeni lat z empatią przyglądali się sytuacji rodzin, których mieli pod opieką, zrodził się pomysł powstania miejsca, które będzie odciążało rodziców z ogromu ich obowiązków związanych z opieką nad ciężko chorym dzieckiem. Dla dzieci z kolei miało być to w zamyśle miejsce magiczne, dostosowane specjalnie do ich potrzeb. I takie właśnie miejsce powstało. Centrum Opieki Dziennej Świetlikowo zaczęło przyjmować pierwszych pacjentów w maju 2017 roku.

Budowa Świetlikowa, uruchomiła wiele pozytywnej energii i skupiła wokół siebie mnóstwo ludzi o wielkich sercach, który bezinteresownie chcieli nam pomóc. Dużą trudnością były pieniądze, których cały czas brakowało, stąd potrzebowaliśmy znanych twarzy, które mogłyby nam pomóc nagłośnić budowę tego niezwykłego miejsca. Mieliśmy bardzo mało czasu. Całe szczęście polskich gwiazd udało się nakłonić do współpracy, wśród nich była m. in. Martyna Wojciechowska, Krzysztof Wielicki, Aleksander Doba, jak i artyści tacy jak np. Stanisław Soyka. Te osoby nadal są z nami są i nam pomagają, bo nasze zobowiązania finansowe nadal są wysokie...

Wspaniały Stanisław Soyka zagra dla nas charytatywnie wraz z zespołem 26.01.2018 w przepięknym Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Pszczynie tuż przy rynku. To będzie naprawdę niezapomniane widowisko przy dźwiękach fortepianu. Planujemy także charytatywne licytacje. Nadal są dostępne bilety. Zapraszamy na ten koncert wszystkich miłośników dobrej muzyki, jak i wszystkich tych, którym nieobca jest idea pomagania. Spotkajmy się w ten piątek wszyscy razem i pomóżmy nieuleczalnie chorym dzieciakom!"

***

Kościół Ewangelicko-Augsburski, Pszczyna
piątek, 26.01.2018 18:00

zapraszamy!

Bilety na koncert

Świetlikowo

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama