Święty z Wadowic – widowisko multimedialne w Centrum Jana Pawła II

Kraków jest jednym z czterech miast, w których mieszkańcy i turyści będą mogli obejrzeć niezwykłe widowisko multimedialne pt. „Święty z Wadowic”, stworzone dwa lata temu z okazji Światowych Dni Młodzieży.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP spektakl zostanie zaprezentowany w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

„Święty z Wadowic – Jan Paweł II" to widowisko pełne niezwykłych efektów multimedialnych. Składa się na niego 13 piosenek o tematyce związanej z nauczaniem Jana Pawła II w wykonaniu wybitnych wokalistów oraz dawka aktorstwa prawdziwych gwiazd polskiej sceny: Urszuli Grabowskiej, Radosława Krzyżowskiego i Jana Nowickiego. Na scenie wystąpi blisko 70 osób, m. in. Andrzej Lampert, Czesław Śpiewa, Natalia Niemen, Magda Steczkowska, Piotr Szewczyk, Hanka Wójciak. Widzowie zobaczą również grupę tancerzy w układach choreograficznych przygotowanych przez Macieja Florka. Orkiestrę poprowadzi Miłosz Wośko, a chór Passionart – Janusz Wierzgacz. Autorem libretta jest Michał Zabłocki.

Widowisko rozpoczyna się od momentu śmierci Jana Pawła II. Przewodnikiem dla widzów jest Adwokat Diabła z procesu beatyfikacyjnego. Wołanie „Santo subito" w kilka chwil po pogrzebie papieża napędza cykl wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Opowieść koncentruje się ponadto na wielu tajemniczych znakach i poruszających świadectwach płynących z odległych zakątków świata.

„Spektakl z całą pewnością trudno nazwać z jedną z wielu laurek wystawionych Karolowi Wojtyle. To raczej próba ukazania jego świętości, jako żywej, prawdziwej i pełnej mocy” – rekomenduje Fundacja Pełni Kultury, która jest organizatorem wydarzenia.

Widowisko odbędzie się 15 sierpnia w ramach Festiwalu Cracovia Sacra. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11 w Krakowie.

Spektakl będą mogli obejrzeć również mieszkańcy i turyści w Zakopanem, Starym Sączu i Wieliczce.

Widowisko muzyczne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” wyprodukowane zostało wspólnie przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Pełni Kultury specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Jest ono hołdem złożonym największemu Polakowi, którego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii.

md / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao