"Tam, gdzie mieszka Bóg" - film z udziałem Papieża Franciszka

„Tam, gdzie mieszka Bóg" - to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze. 20 kwietnia na ekrany polskich kin wejdzie pierwszy film z osobistym udziałem Papieża Franciszka.

„Jesteście najcenniejszym skarbem, o który musimy się zatroszczyć" – to przesłanie Papieża Franciszka dla najmłodszych. Z myślą o nich powstał film przygodowy, w którym wystąpił Papież Franciszek. 

„Tam, gdzie mieszka Bóg" - to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze. Podnosząca na duchu, zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie, a do tego przepięknie sfilmowana w malowniczych plenerach Patagonii.

Uroczysta premiera odbyła się w Watykanie na prośbę samego Papieża Franciszka, który wierzy, że kino może być znakomitym medium do rozprzestrzeniania katolickich wartości wśród wszystkich, a przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży.

***

„Trzeba czynić nasz świat bardziej ludzkim, bardziej godnym dzieci dnia dzisiejszego i jutrzejszego".

                                                                                                                     Papież Franciszek

***

Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. Zrozumieją też, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom. 

„Jezus szuka Cię i czeka na Ciebie. (...) Znajdź go. Odważ się, to zrobić" – oto przesłanie, które za pośrednictwem filmu daje dzieciom Papież Franciszek. „Nasz film wyrósł z pragnienia Papieża Franciszka, aby przez film przekazać dzieciom wiadomość od Jezusa", mówi współreżyserka filmu, Graciela Rodriguez. 

Film jest wspólnym dziełem światowej sławy psycholożki Gracieli Rodriguez oraz reżysera i producenta Charliego Mainardiego, autora reklam dla największych firm i marek. 

„»Tam, gdzie mieszka Bóg« to film o dzieciach szukających Boga" – pisał o obrazie The Guardian.

Obsada: 

Cory Gruter-Andrew („Okja", „Legends of Tomorrow", „Fargo"),

Kyle Breitkopf („Cudowny chłopak", „Rafcio Śrubka", „The Whispers"),

Emma Duke („Lalaloopsy", „Dear Santa"), Aiden Cumming-Teicher („The Chorus"), 

Papież Franciszek

Reżyser: Graciela Rodriguez Gilio, Charlie Mainardi, 

Produkcja: Argentyna 2017; Dystrybutor: Kino Świat;

Gatunek: Familijny, przygodowy, religijny. Czas projekcji: 90 minut

Premiera kinowa: 20 kwietnia 2018 r.


Źródło: Kinga Polak-Gieroń, APG STUDIO

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama