Wenecja: festiwal kinowy o Wincentym a Paulo

Konkurs kinematograficzny poświęcony Wincentemu a Paulo zostanie oficjalne zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, który jest prawdopodobnie najstarszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu.

W ubiegłym roku konkurs „Finding Vince 400”, został przedstawiony w Watykanie, jako inicjatywa dla uczczenia 400. rocznicy narodzin charyzmatu Rodziny Wincentyńskiej. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie dzisiejszej biedy w naszych społeczeństwach w nowatorski sposób oraz zainspirowanie w ludziach postawy miłosierdzia. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 3 tys. artystów ze 109 krajów.

Finał wydarzenia odbędzie się w Castel Gandolfo w dniach 18-21 października. Podczas spotkania przedstawione zostaną krótko i długometrażowe filmy. W konkursie mogą wziąć udział także osoby niepełnoletnie, zgłaszając do niego wybraną formę artystycznego wyrazu, jak wiersz, obraz itp., która zainspiruje do pomocy ubogim. W promocję festiwalu zaangażowali się także aktorzy, jak np. Martin Sheen.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama