Znamy nominowanych do nagrody „TOTUS TUUS 2018”

W sobotę, 13 października na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczną się centralne obchody XVIII Dnia Papieskiego. W tym dniu wręczone zostaną nagrody „TOTUS TUUS 2018”.

4 października w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca obchody XVIII Dnia Papieskiego. Wzięli w niej udział ks. Kazimierz Kardynał Nycz - Metropolita Warszawski, Przewodniczący Rady Fundacji, ks. Dariusz Kowalczyk - Przewodniczący Zarządu Fundacji oraz Darek Malejonek - jeden z artystów biorących udział w Koncercie Galowym XVIII Dnia Papieskiego.

Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” przeżywać będziemy w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie 14 października. 

Centralne obchody tego wyjątkowego święta odbędą się w Warszawie i rozpoczną się już w sobotę, 13 października. Tego dnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczyste posiedzenie Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po jej zakończeniu nastąpi wręczenie nagród TOTUS TUUS za rok 2018 w 5 kategoriach:

„Promocja godności człowieka”;

„Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”;

„Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II”;

„TOTUS TUUS medialny im. bp. Jana Chrapka”;

„Nagroda specjalna TOTUS TUUS”.

Galę transmitować będzie Program 2 Telewizji Polskiej o godz. 16.00.

Podczas konferencji prasowej 4 października ogłoszone zostały nominacje do nagród TOTUS TUUS za rok 2018.

Nagroda TOTUS TUUS 2018 za osiągnięcia w dziedzinie „Promocja Godności Człowieka”

Nominowani:

dr Kazimierz Szałata – autor książek i licznych tekstów naukowych i popularnonaukowych głównie z zakresu filozofii i etyki, organizator i uczestnik kilkudziesięciu zagranicznych seminariów i sympozjów naukowych, założyciel Fundacji Polskiej Raoula Follereau, organizator akcji charytatywnych w kraju i za granicą.

Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej - działa od ponad 25 lat. Realizuje jedno z najważniejszych wyzwań Kościoła - miłosierdzie wobec potrzebujących. Do tej pory swoją opieką otoczyło ponad 4200 chorych. To nie tylko opieka psychologiczna i medyczna, ale także duchowa.

Stowarzyszenie Promocji Kultury i Nauki – organizacja zapewniająca swoim podopiecznym - młodzieży pełny i wszechstronny rozwój w oparciu o tradycje kultury chrześcijańskiej, poprzez swoja działalność zachęcają młodzież do dobroczynności, idei ochrony środowiska, pomocy społecznej.


Nagroda TOTUS TUUS 2018 w kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”

Nominowani:

Grzegorz Górny – dziennikarz i publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda”. W latach 2005-2006 redaktor naczelny tygodnika „Ozon“. Autor ponad 30 książek, ma na swoim koncie także 24 wydania zagraniczne.

Prof. Ryszard Peryt - reżyser, aktor, doktor i profesor sztuki teatru, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, jako jedyny reżyser na świecie, zrealizował wszystkie dzieła sceniczne Mozarta. Zrealizował także wszystkie dzieła sceniczne Monteverdiego.

Twórcy Biblii Audio Superprodukcja - pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Krzysztof Czeczot. Biblia Audio zawiera wszystkie księgi zarówno Starego jak i Nowego Testamentu, a głosu w nagraniach użyczyli, m.in. Dorota Chotecka, Rafał Królikowski, Paweł Królikowski, Danuta Stenka.

Nagroda TOTUS TUUS 2018 za osiągnięcia w dziedzinie „Propagowanie Nauczania Świętego Jana Pawła II”

Nominowani:

Ks. dr Paweł Gałuszka - duszpasterz małżeństw z archidiecezji krakowskiej, autor książki „Karol Wojtyła i Humanae vitae”.

Prof. Jarosław Kupczak OP - dominikanin, teolog, profesor Uniwersytetu Papieskiego JANA PAWŁA II w Krakowie. Naczelny redaktor serii: „Studia nad myślą Jana Pawła II”.

Prof. Stanisław Celestyn Napiórkowski OFMConv - teolog, autor wielu wykładów o Karole Wojtyle, długoletni profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Nagroda TOTUS TUUS 2018 medialny im. bp. Jana Chrapka

Nominowani:

Redakcja Portalu Aleteia.pl – portal internetowy, który ukazuje się w ośmiu językach (angielskim, francuskim, portugalskim, hiszpańskim, włoskim, arabskim, słoweńskim i polskim). Aleteia proponuje swoim użytkownikom chrześcijańską wizję rzeczywistości – zarówno świeckiej, jak i religijnej, wolną od wszelkich wpływów ideologicznych.

Redakcja Programu „Angelus” w Polsat News - jedyna redakcja katolicka w telewizji komercyjnej. Program „Angelus” nadawany jest w każdą niedzielę i składa się z dwóch części dwóch części: transmisji modlitwy Anioł Pański z Watykanu i rozmowy z gościem w studio.

Katolicka Agencja Informacyjna - od 25 lat informuje o życiu Kościoła, jego stanowisku w ważnych kwestiach społecznych. Promuje misje Kościoła poprzez konferencje, seminaria i spotkania dziennikarskie. Z serwisu Agencji korzysta 150 redakcji wszystkich rodzajów mediów.

Źródło: Urszula Orzechowska, Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"/dzielo.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao