Znamy zwycięzcę plebiscytu na Płytę Roku 2017

„Napełniaj” poznańskiego chóru Gospel Joy wybrana Płytą Roku 2017. W tym roku w plebiscycie, który organizuje serwis Chrześcijańskie Granie, można było głosować na rekordową liczbę płyt – 40.

Plebiscyt organizuje serwis Chrześcijańskie Granie od 2009 roku. Tegoroczne głosowanie trwało od 1 do 14 lutego 2018. Wśród płyt były albumy takich artystów jak Mate.O, Arkadio, Agnieszka Musiał, Malchus czy TGD. Walka o podium była zacięta - do ostatniej chwili ważyły się losy 2. i 3. miejsca.

„To był bardzo dobry rok dla muzyki chrześcijańskiej. Ukazało się kilkadziesiąt płyt – to najlepszy wynik od ładnych kilku lat. Cieszę się, że ten rynek się rozwija.” – mówił Mateusz Stolarski z Chrześcijańskiego Grania.

Poniżej prezentujemy trzy pierwsze płyty plebiscytu, a dalej TOP 15 - najlepszych waszym zdaniem krążków 2017.

1. miejsce: GOSPEL JOY - NAPEŁNIAJ

Gospel Joy to chrześcijański chór z Poznania, śpiewający dynamiczną i ekscytującą muzykę gospel. Jako jedyny polski chór gospel występował w USA, Kanadzie, a także na prestiżowym Festiwalu Gospel w Amsterdamie. Chór ma na swoim koncie występy z gwiazdami muzyki, takimi jak, Mietek Szcześniak, Sylwia Grzeszczak, Brian Fentress, Natalia Niemen, Mate.O, Natalia Kukulska, a także raperami Mezo i Liber. Występowali jako support na jedynym koncercie w Polsce Kirka Franklina.

W albumie "Napełniaj" znalazło się 11 utworów, w tym dziesięć w języku polskim (!!!), jeden po angielsku oraz bonus. Ich autorami są Agnieszka Górska -Tomaszewska, Przemysław Tadla, Tim Ball, Tyree Morris, Kerroy Williams oraz Corey Butler. Płyta została objęta patronatem Chrześcijańskiego Grania.

Wśród gości zaproszonych do realizacji najnowszego albumu Gospel Joy, można usłyszeć Natalię Niemien. Ta obdarzona przepięknym głosem wokalistka zaśpiewała, miedzy innymi, utwór „Napełniaj mnie” autorstwa Coreya Butlera.

2. miejsce: AGNIESZKA MUSIAŁ - błogo

Agnieszka Musiał jest utalentowaną wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Płyta "błogo" to wyjątkowa opowieść zawarta w 11 piosenkach, w której możemy usłyszeć elektryzujący głos Agnieszki, malownicze aranżacje i podkreślające przekaz, niebanalne teksty. Artystka zaprasza słuchacza w zupełnie inny świat.

Niech nazwa “błogo” Państwa nie zmyli, utwory zawarte na płycie to nie tylko subtelne brzmienia. Do tej pory ukazały się trzy single artystki, “Miłość”, „Wolnym Tempem” i „To drzewo”. Twórcami obrazów do piosenek są Mateusz Miszczyński i Marcin Jończyk, zgrany duet reżysersko – operatorski. Zobacz: Agnieszka Musiał – Miłość (z albumu błogo) [teledysk]

Na krążku muzycznie udzielili znakomici muzycy: Paweł Tomaszewski (fortepian), Damian Kurasz (gitary), Wojciech Gąsior (bas), Szymon Madej (perkusja). Etnicznego charakteru nadali muzyczni goście: Kasia Gacek-Duda (piszczałki) oraz Sławek Berny (perkusjonalia). Za produkcję muzyczną odpowiedzialny jest Tomasz Kałwak.

3. miejsce: ZESPÓŁ SECiM - BÓG ADONAJ

Materiał został nagrany w profesjonalnym studiu nagrań z ich autorskim materiałem. Fragmentem, który towarzyszył im w trakcie 2017 roku, było Słowo: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.” (J 15, 16)

„Podczas tworzenia i nagrywania tej płyty doświadczaliśmy, że BÓG JEST i działa swoją mocą, że nasze owocowanie zależy jedynie od Niego. Ufamy, że słuchając tej płyty staniesz się częścią tego doświadczenia.” – pisze zespół.

Zespół SECiM wspiera różne działania ewangelizacyjne: wieczory chwały, spotkania modlitewne, Msze z modlitwą o uzdrowienie, koncerty ewangelizacyjne (Uwielbienie na widoku, Duchowa rEwolucja, Wiślańskie Wieczory Uwielbienia, Marsz dla Życia w Oświęcimiu, Tydzień z Ewangelią w diecezji bielsko-żywieckiej).

PŁYTA ROKU 2017 – TOP 15:

1. Gospel Joy - “Napełniaj”

2. Agnieszka Musiał - błogo

3. Zespół SECiM - Bóg Adonaj

4. Zespół 33 - Perła

5. zaNim - zaNim

6. Schola Adonai - Ocaliłeś mnie

7. Winnica - Stawaj do walki

8. Gabriela Blacha - Jakubowy Dar

9. Wzgórze Syjon - Głoszę Pokój

10. Winnica - Kolędy i pastorałki

11. Albo i Nie - Cudów Czas

12. Fioretti - Mniejszy

13. Paweł Chustak [chusti] - Moja Fides

14. TAU - On/Off (2 CD)

15. Tylko Jezus - Nie ma innego

Pełna lista płyt biorących udział w głosowaniu: Wybierz Płytę Roku 2017.

W 2015 roku zwyciężył zespół Soudarion z płytą „Tylko Miłość”. W plebiscycie wysłano wtedy ponad 2600 sms-ów. Rok wcześniej tytuł Płyty Roku otrzymał krążek „Mocni w Wierze” – to pierwszy materiał długogrający olsztyńskiego zespołu, który w roku 2014 miał bardzo dobrą passę (np. został wybrany Debiutem 2014). W 2013 roku zwyciężyła zaś Armia Dzieci z płytą „New Generation of Worship”.

Partnerami głosowania są RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz, Lista z Mocą, KMDM.pl, KDM.pl, Fundacja „Chrześcijańskie Granie”, oraz serwis www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl

Źródło: Mateusz Stolarski, www.chrzescijanskiegranie.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama