Kampus dla studentów - Łomianki

Kampus w Łomiankach ma być odpowiedzią na potrzeby Kościoła w Afryce. Ma być on miejscem, w którym zamieszka dwudziestu trzech księży z Afryki studiujących na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie.

Są to księża na studiach doktoranckich, pochodzący z najbiedniejszych krajów Afryki. Będą oni stanowić przyszłą elitę tamtejszego Kościoła. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, współpracujące z Fundacją im. Ojca Werenfrieda, zapewnia im wieloletnie stypendia naukowe i gwarantuje kolejne stypendia dla kapłanów, którzy w przyszłości podejmą naukę w Polsce.

Kampus jest projektem powstałej w 2008 roku Fundacji im. Ojca Werenfrieda. Fundacja jest organizacją będącą częścią międzynarodowego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN). Wspiera projekty o charakterze pastoralno-humanitarnym w ponad 140 krajach. Angażuje się głównie w kształcenie kleryków i księży, jak również sióstr zakonnych oraz osób świeckich. W ostatnich latach Pomoc Kościołowi w Potrzebie dzięki m.in. Fundacji im. O. Werenfrieda wsparło materialnie 18.468 seminarzystów na całym świecie.

Fundacja od trzech lat współpracuje z rządem RP realizując projekty humanitarne w krajach ogarniętych wojną i wśród ludzi dotkniętych skrajnym ubóstwem. W Syrii, dzięki tej współpracy, w ubiegłych dwóch latach zostało wyleczonych ok. 12 000 osób. W Iraku odbudowano setki domów chrześcijan, a w wielu krajach Afryki i obozach dla uchodźców w Grecji Fundacja wyposażyła wiele szpitali i dostarczyła leki oraz żywność tysiącom osób. Organizacja współpracuje również z rządem Węgier w budowie szkoły Damaszku i sierocińca w Homs (Syria).

Pragniemy zwrócić się pomoc i dofinansowanie remontu Kampusu w Łomiankach przeznaczonego dla księży z Afryki, doktorantów na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dla naszej Ojczyzny jest to znakomita szansa na promocję naszej oświaty, historii i kultury w krajach, które coraz częściej nazywane są nową nadzieją chrześcijaństwa.

Numer konta: PKO BP 65 1020 1068 0000 1502 0147 7132


Fundacja im. O. Werenfrieda ; PKWP

« 1 »

reklama

reklama

reklama