Licheń. Koncert Samuela Kummera (11.08)

Trwa Pierwszy Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej. Zapraszamy na koncert wybitnego niemieckiego organisty, Samuela Kummera.

W programie: Preludium i fuga e-moll op. 35/ nr 1 Felixa Mendelssohna Bartholdego, chorały Johanna Sebastiana Bacha, Passacaglia a-moll op. 40 Gerarda Bunka oraz utwory skomponowane przez samego artystę. Koncert odbędzie się w nawie głównej bazyliki w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia o godzinie 14.30. Wstęp bezpłatny.

Samuel Kummer urodził się w Stuttgarcie w roku 1968. Studiował w Staatlichen  Hochschule  für  Musik  und  Darstellende  Kunst  pod  kierunkiem   Luttgera   Lohmanna,   Christopha   Bosserta   i   Wernera   Jakoba. Z  odznaczeniem  ukończył  studia  w  zakresie  improwizacji  organowej  w klasach W. Seifena i H.M. Corrntha. Na kursach mistrzowskich jego nauczycielami byli: Marie-Claire Alain, Daniel Roth, Hans Fagius i Lorenzo Ghielmi.

W 1998 roku został laureatem I nagrody na konkursie »Concours L’ Europe et L’ Orgue« Maastricht 1996 i na Międzynarodowym Konkursie w Odense. Koncertował w wielu krajach Europy, w Ameryce Południowej, USA i  Japonii; w tak renomowanych miejscach jak: katedra w Wersalu, Brukseli, Rydze, Kolonii, salach koncertowych w Moskwie, St. Petersburgu, Mormon Tabernakle w Salt Lake City,  słynnych  salach  koncertowych  w  Tokio  (Opera  City,  Suntory Hall, Lilia). Występował na renomowanych festiwalach: Lucerne Festival, Styriarte Festival i Hildebrandt-Tagen w Naumburgu.

Od 2005 jest organistą tytularnym Liebfrauenkirche w Dreźnie, kościele o znaczącej historycznej tradycji dla kultury muzycznej Saksonii. Od  2007  roku  prowadzi  klasę  organów  i  improwizacji  w  Hochschule für Kirchenmusik Dresden. Były członek jury na międzynarodowych konkursach organowych. Dokonał licznych nagrań płytowych  z utworami J.S. Bacha, L. Vierne‘a, M. Durufle‘a.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama