Licheń. Ogólnopolska Sesja Organowa

Już w czwartek do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zawitają organiści z całej Polski z prof. dr. hab. Andrzejem Chorosińskim i prof. Jerzym Marchwińskim.

Ogólnopolska Sesja Organowa odbędzie się pod hasłem: „Partnerstwo w muzyce. Różne aspekty kameralistyki organowej. Warsztaty praktycznej gry liturgicznej” w dniach 19-21 września. 

Pierwszy dzień upłynie na wykładach w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma „Arka”, które będą kontynuowane również w piątek. Dla uczniów i studentów jednak drugi dzień spotkania rozpocznie się warsztatami w kościele św. Doroty pod kierunkiem dr. hab. Michała Dąbrowskiego „Poszukiwanie piękna w akompaniamencie liturgicznym”, po południu od godz. 15.30 warsztaty poprowadzi dr hab. Witold Zalewski „Improwizacja i akompaniament liturgiczny”.

Na koncert organowy w licheńskiej bazylice zapraszamy 20 września w godz. 14.30-15.15. Na największych w Polsce organach św. Jana Pawła II zagrają Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa oraz Ireneusz Wyrwa. Artystka poprowadzi też warsztaty ostatniego dnia sesji. Spotkanie zakończy forum dyskusyjne i wręczenie dyplomów uczestnictwa.

« 1 »

reklama

reklama

reklama