Moniuszko w kresowych barwach: Lusławice – Katowice – Kraków

Polski świat muzyczny świętuje w bieżącym roku 200. rocznicę urodzin twórcy polskiej opery narodowej Stanisława Moniuszki.

Akademia Muzyczna w Krakowie także włącza się w to narodowe świętowanie, zapraszając na trzy koncerty, które odbędą się w trzech różnych ośrodkach muzycznych: w dwóch znakomitych salach koncertowych, czyli w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (sobota 19 października, godz. 18:00) oraz w siedzibie NOSPRu w Katowicach (niedziela 20 października, godz. 19:30). Trzeci z koncertów odbędzie się w Krakowie w Muzeum Lotnictwa Polskiego (poniedziałek 21 października, godz. 19:00), które w ostatnich latach stało się nową i bardzo przyjazną muzyce przestrzenią.

Obsada wykonawcza koncertów będzie międzynarodowa. Wystąpią: Chór Białoruskiej Państwowej Akademii Muzyki w Mińsku (Inessa Bodyako – przygotowanie chóru), Chór Akademii Muzycznej w Krakowie (Andrzej Korzeniowski – przygotowanie chóru), znakomici soliści: sopranistka Jolanta Kowalska-Pawlikowska i tenor Zdzisław Madej oraz Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją Maestro Stanisława Krawczyńskiego.

Słowo o muzyce wygłosi dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AM.

Informacja o biletach na www.amuz.krakow.pl

Do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie wstęp na koncert wolny.


źródło: Agnieszka Radwan-Stefańska, Biuro Promocji Artystycznej, Redakcja Miesięcznika "musiQs" Akademii Muzycznej w Krakowie

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama