O tajemnicach Watykanu podczas cyklu #TenWKtórym

Już dzisiaj wieczorem odbędzie się kolejny odcinek internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym.

Tym razem organizatorzy chcą jej uczestnikom dać możliwość poznania Watykanu jako maleńkiego, ale zarazem niezwykle zaskakującego i fascynującego świata.

Prelegentem wydarzenia będzie Magdalena Wolińska-Riedi, która jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała w Watykanie przez kilkanaście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii dziennikarką żyjącą tam na co dzień.

- To spotkanie na pewno umożliwi spojrzenie na świat za Spiżową Bramą z zupełnie innej perspektywy. I to w dodatku oczami osoby, która raz patrzy na Watykan jako dziennikarka, czasem jako mieszkanka radząca sobie z problemami codzienności, a jeszcze innym razem jako matka i żona - opisuje Paulina Smoroń, współorganizator wydarzenia.

Podczas wrześniowej odsłony cyklu internauci usłyszą m.in. o tym: czy każdy może zamieszkać w Watykanie, czym codzienność jego mieszkańców różni się od dni powszednich ludzi z innych miast, dlaczego w Watykanie nie można pójść do restauracji, czy w tamtejszych mieszkaniach można urządzić imprezy i jak to jest być sąsiadem papieża.

Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi, autorką książki „Kobieta w Watykanie” nakładu wydawnictwa Znak, odbędzie się pod tytułem „#TenWKtórym… zaglądamy za mury Watykanu!” na facebookowym profilu "Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański".

Podczas konferencji, która rozpocznie się dzisiaj o godz. 20:30, widzowie na żywo będą mogli zadawać pytania. Więcej na temat wydarzenia można przeczytać na stronie: www.tenwktorym.pl/zagladamyzamurywatykanu.

Inicjatywę #TenWKtórym organizują dwie chrześcijańskie księgarnie - Tolle.pl i Gloria24.pl. Akcja to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, którzy podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych dzielą się swoim doświadczeniem, przeżywaniem duchowości i odpowiedziami na pytania, jakie codziennie podsuwa życie.

W poprzednich odcinkach o potrzebie rozumienia własnych emocji mówił ks. Marek Dziewiecki, o problemach rodzicielskich opowiadał Jacek Pulikowski, a Marcin Jakimowicz podpowiadał, co zrobić, aby modlitwa była skuteczna.

Patronat medialny nad cyklem #TenWKtórym sprawuje Katolicka Agencja Informacyjna.

luk / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama